*

American Gods İzlenir mi ?

Bu konu; 2 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : BayPanda
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
American Gods

[Resim: ag.jpg]

Amerikan Tanrıları, Neil Gaiman'ın aynı isimdeki romanına dayanan ve birinci sınıf kablo ağı Starz için Bryan Fuller ve Michael Green tarafından geliştirilen bir Amerikan fantastik drama televizyon dizisidir. Konusuna gelelim; Shadow Moon on üç yıllık cezasını çektikten sonra hapisten bir kaç gün erken bırakılır. Bu sırada hapishane müdürü Ona kötü haberi verir, çok sevdiği eşi Laura otomobil kazası geçirmiş ve ölmüştür. Karısının cenazesine gitmek için bindiği uçakta yanına bir adam oturur. Kendisini Bay Wednesday (Çarşamba) olarak tanıtan adam, Shadow’un hayatı hakkında çok fazla detaya hakimdir ve Ona iş teklif eder. Shadow bir süre sonra başka çaresi olmadığını düşünür ve Wednesday’in teklifini kabul eder. Wednesday ilk etapta bir dolandırıcı görüntüsündedir ve Shadow’un ortak ve O’nun koruması olarak çalışmasını istemektedir. Fakat Shadow bir süre geçince O’nun mitolojiden adını duyduğu kuzey ülkeleri tanrılarından Odin olduğunu anlar. Wednesday Amerikayı dolaşarak topluma karışmış ve normal insan rolü yapan kadim tanrıları toparlamaktadır. Shadow kadim ve modern tanrıların savaşının ortasında kalacaktır. Kişisel düşüncem benim gayet hoşuma gitti izlenilebilir bir dizi.

İzlemek isteyenler için buyrun fragman...
!!!Spoiler Uyarısı!!!


Şimdi Amerikan Tanrılarının Birkaçına Göz Atalım.

Mr.Wednesday;

Bu karakter aslında İskandinavya Tanrısı olan Odin'in bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

[Resim: american-gods-mr-wednesday.jpg]

Mr.Nancy

Gana yerlilerinden Asante halkının folklöründen bir parça olan bilge örümcek Anansi, modern Amerika’da Mr. Nancy olarak vücut buluyor. 

[Resim: orlando-jones-as-mr-nancy-in-american-go...0x1280.jpg]

Czernobog

İsmi “Kara Tanrı” anlamına gelen Czernobog, Hristiyanlık öncesi Slav tanrılarından biri. Hakkında pek az bilgi olsa da çoğu kaynak Czernobog’dan “şeytan tanrı” ya da “kötü şansın tanrısı” olarak bahsediyor

[Resim: american-gods-czernobog.jpg]

Mad Sweeney

Mad Sweeney dizide kendi belki de en çok ifşa eden tanrı olarak karşımıza çıkıyor ve kendini bir Leprechaun olarak tanıtıyor. Küçük huysuz cücelerin aksine son derece iri bir adam Sweeney’nin Leprechaun olduğunu kanıtlayan en önemli nokta ise paraları havadan toplaması olarak dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Kelt mitolojisinde Leprechaun gök kuşağının altına gizledikleri altınlar ile meşhurdur.

[Resim: american-gods-mad-sweeney.jpg]
Bir derdim var, o da sensin.
Yukarı Çık Cevapla
#2
Elinize sağlık hocam
Yukarı Çık Cevapla
#3
Teşekkürler hocam, çok güzel hazırlamışsınız konuyu, özellikle en sonunda tanrılarada yer vermeniz güzel olmuş.
Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez.
-Andy Dufresne

SeyretGitsin.com 
2019
ToGether
Yukarı Çık Cevapla


Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi