Uncharted filmi izlenir mi?

avatar
02-18-2022, 06:58 PM
1648
0
1
Yorumu Paylaş
Uncharted filmi izlenir mi, izlenmeye değer mi?


[Resim: poster_uncharted.jpg][Resim: hakkinda.png]

Uncharted filmi sayılı ülkelerde 11 Şubat 2022 tarihinde, Dünya genelinde ise 18 Şubat 2022 tarihinde vizyona girmiştir. Film dağıtımı Sony firması tarafından yapılmaktadır. Film Aksiyon ve Macera türlerindedir. Filmin yapımcı ülkesi Amerika Birleşik Devletleridir ve orijinal, ana dili İngilizcedir. Filmin baş rolleri Tom Holland ve Mark Wahlberg tarafından üstlenilmiştir. Yan baş rollerdeki isimler ise sırasıyla, Antonio Banderas, Sophia Ali ve Tati Gabrielle'dir. Film Uncharted isimli oyundan esinlenerek hazırlanmıştır, tabi konusu ve ilerleyişi genel anlamda oyundan farklıdır.

[Resim: gorus.png]


Film daha ilk dakikalarında hemen aksiyon sahnesi ile başlıyor ve size bir yudum aldırdıktan sonra, sizi geçmişe götürüp hikaye ile bütünleştirmeye çalışıyor. Fakat çok geçmeden sizi yine şimdiki zamana getiriyor. Hikaye anlatımı hızlı ve akıcı ilerliyor. Film devam ederken hikaye ile bütünleşmiş oluyorsunuz. Oyuncuların Performansı bunun yanında gayet iyi. Tom Holland'ı Örümcek Adam serisi dışında başka bir filmde izleyebilmek gerçekten güzel.


Diğer bir yandan ise gizem öğeleri çok saçma yerleştirilmiş ve sanki bir şeyler aceleye gelmiş gibi. Bazı nesnelerin bulunabilirliğinin abartıldığını düşünüyorum, görülebilecek yerlerdeki nesnelerin nasıl onca vakit gözden kaçtığını sorguluyorsunuz, mantıken sorgulamak zorunda kalıyorsunuz. Bunun dışında filmde bitmek bilmeyen bir güven karmaşası var. Film boyunca sizi şaşırtacak ve beklenmedik şekilde sinirlendirecek olaylar yaşanıyor.

Film aksiyon dolu, mobil bir şekilde geçiyor, bir çok ülke ve mekan görüyorsunuz, kısaca soluksuz diyebileceğimiz cinsten. Film 2 saat uzunluğunda ve bu iki saatin nasıl geçtiğini dahi anlamıyorsunuz. Görsel efektler ise kusursuz, izlerken izleyiciyi hiç rahatsız etmiyor. Film sonrası aftercredit mevcut bu nedenle bitişinde direkt kalkmamanızı öneriyoruz, bu kısım önemli ve hikaye devamını temsil ediyor. Filmi dublajsız alt yazı ile izlemeniz daha keyifli olabilir, İspanyol aksanları öne çıkabiliyor. Biz yine filme büyük beklentilerle gitmemenizi öneririz. Film izlenebilir, tavsiye edilebilir cinsten, ama çok büyük beklentiler yaratacak cinsten değil. Özellikle Playstation oyuncuları için özel anlam taşıyan bu filmi her oyuncuya da önerebilirim. Genel kitle için ise uygun aksiyon öğeleriyle dolu, komedinin arada uğradığı seyir zevki güzel bir film. Filme 10 üzerinden 6 veya 7 gibi bir puan verilebilir.

Not: D-Box koltukları ile aksiyon sahnelerinde mükemmel seyir keyfi almak mümkün, tavsiye ediyoruz.[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi:  11 Şubat 2022
[Resim: saat.png] Film süresi: 120 dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,7/10 (18.02.2022)[Resim: fragman.png]Film Posterleri:[Resim: uncharted1.jpg]     [Resim: uncharted2.jpg]     [Resim: uncharted3.jpg]    
5 üzerinden 4 yıldız 4 Oy
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi