Gönderen: Stark  •  10-08-2020, 08:32 AM  •   - Cevap Yok
Project Power filmi izlenmeye değer mi?
Project Power filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.
[Resim: projectpower.jpg]

[Resim: hakkinda.png]


Film ilk olarak 14 Ağustos 2020 Tarihinde Netflix üzerinden seyircisi ile buluşmuştur. Film Netflix orjinal yapımıdır. Aksiyon ve Fantastik üzerine kurulu olan film moleküler tip üzerine güzel bir yapım yaratmış. Ayrıca filmin baş rolünde de Jamie Foxx var.


[Resim: gorus.png]


Ben genelde bilim kurgu, aksiyon ve fantastik filmleri seven biriyim. Bildiğiniz gibi de geçtiğimiz dönemde insanlar artık ciplerden ve dna kodlamaların dan bahsetmeye başladı, bir çok komplo teorisi öne atıldı, tam da bu dönemde çıkan bu film kafalarda yine soru işaretine yol açtı. Ben filmi izlerken günün birinde gelişen moleküler tıpbın filmdeki olayların yaşanmasına sebep olabileceğini düşünüyorum. Bu da filmi daha ilginç yapıyor. Filmde tabi ki bir çok efekt kullanılmış, bilgisayar ile yapılan sahneler mevcut, ama film bununda altından güzel bir şekilde kalkmış. Siz marvel veya dc serisi filmleri sevmiyor iseniz ve bilgisayar efektlerinden de haz duymuyorsanız. Filmi tavsiye etmem. Bunun dışındaki her insan kitlesi filmi seve seve izleyebilir.[Resim: sayisal.png]


[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 14 Ağustos 2020
[Resim: saat.png]Film süresi: 114 Dakika
[Resim: sonraki.png]Devam filmi: (ilk film)
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,0/10 (09.10.2020)
[Resim: hasilat.png] Yapım bütçesi: 85.1 milyon $
[Resim: hasilat.png] Gişe hasılatı: belirtilmemis
[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]
[Resim: neyenir.png]


Bu filmi izlerken Cips ve Yoğurt sosu hazırlayabilir, yanında da tercihen kola ya da gazlı içecekleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında orman meyveli meyve salatası ve çikolatalı sütte iyi giden bir menü ^^.
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-20-2020, 03:27 PM  •   - Cevaplar (1)
     Jumanji: Yeni Seviye izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Jumanji: Yeni Seviye filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: jumanji.jpg]


[Resim: hakkinda.png]

Jumanji: Yeni Seviye filmi ilk olarak 13 Aralık 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Önceki filminde de olduğu gibi, karakterler bir şekilde oyununun içine tekrardan girerler ve macera yeniden başlar, ama bu sefer onları başka zorluklar beklemektedir. Filmin baş rollerinde Dwayne Johnson, Kevin Hart gibi iyi oyuncular oynamaktadır. Filmin turu ise komedi aksiyondur.
[Resim: gorus.png]

Film Jumanji: Vahşi Orman'da olduğu gibi genel olarak bir bilgisayar oyunu içinde geçiyor (ilk filmi henüz izlemediyseniz onunla bir başlayın derim). Ben serinin bu filmini izlerken pek fazla keyif alamadım, evet komik sahneleri vardı fakat, artık her şey birbirini tekrar etmeye başlıyor. Buda filmi izlerken hızlıca geçme isteği yaratıyor izleyicide. Çok fazla görsel efekt sevmeyen bir izleyici iseniz seri size göre de değil. Ayrıca genel hitap ettiği kitle bilgisayar, atari oyuncuları. Onlar filmi daha kolay anlayabilecektir. Genel bir özet ile eski filmlerinin daha özel ve güzel olduğunu düşünüyorum bu serinin. Özellikle 1995 yapımı  Jumanji filmi daha güzel gibi geliyor hala. Seriyi tamamlamak isterseniz tabi bir bakın derim, ama başlayacaksanız, (benim görüşümdür) Jumanji 1995 yapımını izleyip bırakın, o daha güzel.

[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 13 Aralık 2019
[Resim: saat.png] Film süresi: 2 Saat 3 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,7/10 (20.07.2020)


[Resim: fragman.png][Resim: neyenir.png]


[*]Acılı Kraker
[*]Balık Kraker
[*]Çikolata
[*]Çekirdek
[*]Kuru kayısı, kuru erik, badem, fındık
[*]Cips Kola
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-19-2020, 02:13 PM  •   - Cevap Yok
     Ragnarok 1.Sezon izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Ragnarok dizisini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: ragnarok_seyretgitsin.jpg]

[Resim: dizihakkinda.png]

Orijinal Netflix yapımı olan dizi, ilk olarak 31 Ocak 2020 tarihinde Netflix üzerinden seyircileri ile buluşmuştur. Dizi genel olarak Norse mitolojisini (iskandinav) anlatıyor. Dizi mitolojiyi günümüzde işlerken, aynı zamanda Dünya'da büyük sorun olan, rüşvet  ve çevre kirliliği gibi konuları ele alıyor. Son olarak dizinin oyuncu kadrosu çokta bilindik değil, fakat buna rağmen gençler iyi bir iş çıkartmışlar.


[Resim: gorus.png]
Netflix Norveç yapımı bu dizi, tıpkı bizdeki Hakan Muhafız gibi onlar için çok özel. Norse mitolojisi ve Thor'un bilinirliği bence diziyi daha özel kılıyor. Çekimler, senaryo ve olayın geçtiği yer çok güzel seçilmiş. Özellikle Norveç doğasını seven bir insansanız size önerebileceğim filmlerden birisi. Dizi ayrıca doğa ile çok iç içe, sadece şehir kısmında değil de, dağlarda, kıyılarda ve yeşillikte çekimleri yapılmış. Ben fikri, konuyu ve senaryoyu çok sevdim, ayrıca Norse mitolojisine merakım arttı. İlk sezonu tek oturuşta bitirdiğim bu dizinin 2. Sezonunu iple çekiyorum. Dizi hakkında negatif bir şey söyleyemeyeceğim, öneriyorum. (Kanlı yerler çok olmasa da bir kaç kere var filmde. Mideniz kaldırmayabilir, oraları 10 saniye ileriye sarınız.)

[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Dizi çıkış tarihi: 31 Ocak 2020
[Resim: saat.png] Sezonun bölüm sayısı: 6 Bölüm
[Resim: saat.png] Bölüm uzunlukları: 40-50 Dakika 
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,7/10 (16.07.2020)


[Resim: fragman.png]

Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-19-2020, 11:00 AM  •   - Cevaplar (1)
     Bloodshot izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Bloodshot filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: seyretgitsin_bloodshot.jpg]


[Resim: hakkinda.png]

Film ilk olarak 13 Mart 2020 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin baş rolünde Vin Diesel bulunuyor. Ayrıca filmde oynayan diğer yıldızlar ise: Eiza González, Şam Heughan, Toby Kebbell, and Guy Pearce. Film Sony Pictüres tarafından seyirciye sunulmuştur ve turu aksiyon ve maceradır. Film hemen Pandemi öncesi dönemde çıkmıştır. Bu nedenle gerek yapımcı firma gerekse film bundan da nasibini almış, bunu gişe hasılatı ve bütçesinden de görebilirsiniz. İzlenme sayıları her ne kadar düşük kalsa da, kaliteli bir yapım. Filmde bir askerin etrafında oynanan oyunlar ve teknolojiler gösterilmektedir.

[Resim: gorus.png]

Film konu ve kurgusu ile çok başarılı. İzlerken filme mola veresim dahi gelmedi. Sizi cidden ekrana bağlıyor, oyuncular iyi seçilmiş, ünlü isimler var, olayların geçişi çok hızlı, bu nedenle sıkılmıyorsunuz. Kamera ve çekim kalitesi çok iyi, fakat çok fazla vfx yani görsel efekt kullanılmış. Görsel efektlerden pek haz etmeyen seyirciler doğal olarak bu filmi sevmeyecektir. Globalde de zaten izleyiciler genelde bu konuda şikayetçi. Fakat süper kahraman filmlerini seviyorsanız ve kaliteli bir yapım arıyorsanız, seveceğinize eminim.


[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 13 Mart 2020
[Resim: saat.png] Film süresi: 1 Saat 49 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 5,7/10 (16.07.2020)
[Resim: hasilat.png] Yapım bütçesi: 45 milyon $
[Resim: hasilat.png] Gişe hasılatı: 30.4 milyon $


[Resim: fragman.png][Resim: neyenir.png]


Mısır patlatın ve yanına da kolanızı açın. Eminim bu mükemmel ikili ile film keyfinize keyif katacaksınız. İyi seyirler!
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-18-2020, 05:28 PM  •   - Cevap Yok
    Ailecek Şaşkınız izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Ailecek Şaşkınız filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: aileceksaskiniz.jpg]

[Resim: hakkinda.png]


Film ilk olarak 3 Mart 2018 tarihinde vizyona girmiştir. Baş rollerinde Ahmet Kural ve Murat Cemcir bulunmaktadır. Filmin turu komedidir. Film genel olarak bir çok mekanda geçmektedir ve gayet akıcıdır.


[Resim: gorus.png]

Film gayet güzel başlamakta, geçmişten geleceğe hızlı bir geçiş yapılmış. Karakterler filmin başında o kadar iyi anlatılmış ki, gelecek bölüme geçtiğinizde kimin ne olduğunu anlıyorsunuz, ayrıca filmin her bölümünde gülebileceğiniz bir yer mevcut. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi televizyonda olduğu gibi, sinemada da iyi bir iş çıkartmış. Performansları gayet iyiydi. Olaylar sürekli değiştiği için ben hiç sıkılmadım, tam tersi fazlasıyla eğlendim ve güldüm. Ailecek izlenecek güzel bir Türk komedi filmi diyebilirim kısaca.

[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 3 Mart 2018
[Resim: saat.png] Film süresi: 1 Saat 53 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,3/10 (18.07.2020)
[Resim: hasilat.png] Gişe hasılatı:44.688.477,74 ₺

Not: Filmi Netflix üzerinden izleme imkanına sahipsiniz.

[Resim: fragman.png]

[Resim: neyenir.png]


Çerez ve gazlı içecekler ile ailecek akşamınıza neşe katabilirsiniz...
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-18-2020, 02:01 PM  •   - Cevap Yok
Forum: Fragmanlar
Güç Projesi Fragman İncelemesi ve Yorumlarımız

[Resim: fragman.png][Resim: gorus.png]


Fragmanda haplar insanlara inanılmaz bir dayanıklılık ve güç sağlıyor. Zaten bundan olsa gerek ki filmin ismini Güç Projesi yapmışlar. Güzel bir yapıma benziyor, aksiyon, patlamalar vs. sahneleri olsun. Fragmanı keyif alarak izledim, ayrıca fragmanda ünlü youtuber ya da vlogger Casey Neistat'da vardır. Filmin içinde ne gibi bir rolü var bilinmez. Bunun dışında sanki Netflix kendi Süper Kahraman evrenini kuruyor gibime geliyor. Bakalım bizi daha neler bekleyecek. Orjinal yapımların salgından sonra tekrardan artmaya başlaması mutluluk verici.


Sizler neler düşünüyorsunuz?
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-17-2020, 03:21 PM  •   - Cevaplar (2)
Forum: Fragmanlar
[Resim: fragman.png]

[Resim: gorus.png]

Film 14 Ağustos 2020 tarihinde ilk olarak Amerika'da vizyona girecek. Filmde yine dünyanın sonu geliyormuş gibi bir izlenim var, sanki 2012 ve World war z filmlerinden bir şeyler alınmış gibi, en azından bana film fragmanı ile birlikte böyle bir izlenim bıraktı. Fragmanda meteorlar yağıyor, insanlar birbirlerine girmiş durumda... Nasıl bir iş ortaya çıkardıklarını merak ediyorum. Dünya'nın sonunu getiren filmleri genel olarak severek izlemişimdir hep.


Sizler neler düşünüyorsunuz?
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-16-2020, 06:42 PM  •   - Cevaplar (1)
Yok Oluş (Annihilation) filmi izlenmeye değer mi?
Yok Oluş (Annihilation) filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.
[Resim: yokolus.jpg]

[Resim: hakkinda.png]

Film ilk olarak 23 Şubat 2018 tarihinde vizyona girmiştir, Avrupa da sadece dijital olarak Netflix üzerinden yayınlanmıştır. Filmin baş rollerinde sırasıyla Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Tuva Novotny, Oscar Isaac vardır. Doğa üstü bir fenomeni ile başlayan filmimiz, kadın karakterimiz Lena kocasının ölümü ile ilgili kafasındaki soruları cevaplamaya çalışmasıyla başlar. Film bilim kurgu psikolojik korku filmidir. Filmde ayrıca gerilime yer verilmiştir. 16 yaş altı kitlenin izlememesi önerilmiştir. Son olarak kan, ameliyat ve benzeri açık yara durumlarına hassas olan insanların izlememesini öneririm, özellikle yemek yiyorsanız filmin başında bitirmeniz rica olunur.


[Resim: gorus.png]

Filmi ilk izlediğimde bir çok duruma karşı düşüncesiz kaldım, ekrana anlamsızca baktım. Uzaydan gelen fenomeni ve dünyamıza olanlar kafamda bir çok soru işareti açtı. Biyolojik olarak mümkün olabilir miydi her şey ya da neden bu karakterler diye soramadan duramadım mesela. Daha sonra üzerine düşününce aklıma dank etti, film aslında sadece dikkatli izleyeceklerin anlayabileceği bir film, bitiş sahnesinde her şeyi bir kez daha anlayacaksınız. Benim izledikten sonra ekrana ilk olarak boş boş baktığım bir film, fragmanı mutlaka izleyin fakat ben herkese öneremeyeceğim bu filmi. Ayrıca sahnelerden haberim yokken yemek yiyordum, pek beraberinde yemek yiyecek sahneler yoktu.


[Resim: sayisal.png]


[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 23 Şubat 2018 (ABD), 12 Mart 2018(Dijital Avrupa Ülkeleri)
[Resim: saat.png]Film süresi: 115 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,7/10 (16.07.2020)
[Resim: hasilat.png] Yapım bütçesi:
$40–55 milyon
[Resim: hasilat.png] Gişe hasılatı: $43.1 milyon (Kaynak: TheNumbers)
[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]


Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-16-2020, 11:41 AM  •   - Cevaplar (1)
Tyler Rake: Extraction filmi izlenmeye değer mi?
Tyler Rake: Extraction filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.
[Resim: extraction.jpg]

[Resim: hakkinda.png]

Film ilk olarak 24 Nisan 2020 Tarihinde Netflix üzerinden seyircisi ile buluşmuştur. Film tamamen netflix yapımıdır. Baş rolünde Marvel evreninden de tanıdığımız Chris Hemsworth (Thor) vardır. Film Hindistan'da geçmektedir ve turu aksiyon ve gerçekçilik üzerine kuruludur. Ayrıca film sadece yetişkinler için uygundur.[Resim: gorus.png]

Filmin senaryosu pek fena değil, özellikle Hindistan'da geçmesi ise tamamen Netlfix tarafından yapılmış bir strateji. Ama seçilen mekanlar o kadar uyumlu ki, tamda yeri ve yurdu diyebiliyorsunuz. Aksiyon sahneleri bana göre çok iyi çekilmiş, özellikle araba sahnesindeki kamera tekniği mükemmel, yönetmen burada büyük emek sarf etmiş. Bunun dışında ara sıra çatışmalarda askerlerin hareketlerini veya ortamı saçma bulabilirsiniz, film orada biraz havada kalmış gibi. Bunun dışında tamamen iyi bir film ve iş çıkartmışlar. Netflix'te izlenebilecek filmler arasına alabilirsiniz.[Resim: sayisal.png]


[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 24 Nisan 2020
[Resim: saat.png]Film süresi: 117 Dakika
[Resim: sonraki.png]Devam filmi: (ilk film)
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,7/10 (16.07.2020)
[Resim: hasilat.png] Yapım bütçesi: belirtmemis
[Resim: hasilat.png] Gişe hasılatı: belirtilmemis
[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]

[Resim: neyenir.png]


Bu filmi izlerken Cips ve Yoğurt sosu hazırlayabilir, yanında da tercihen kola ya da gazlı içecekleri tercih edebilirsiniz.
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-16-2020, 09:53 AM  •   - Cevaplar (1)
 Clara izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Clara filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: clara.png]


[Resim: hakkinda.png]

Film ilk olarak 10 Eylül 2018 tarihinde vizyona girip seyirci ile buluşmuştur. Filmin baş rollerini Patrick J. Adams (Isaac) ve Troian Bellisario (Clara) paylaşmaktadır. Film bilim kurgu üzerine kurulmuştur, ayrıca içinde bölüm bölüm dramaya ve duygusallığa yer verilmiştir. Film Kanada ve İngiltere yapımıdır ve içinde işlenen teori gayet gerçekçi olabilir.


[Resim: gorus.png]

Uzay bilim kurgu filmlerini her zaman sevmişimdir, genelde film arşivimi bu tarz filmler kaplar, bu filmde benim arşivimde uzun süredir olmayı hak ediyordu. Filmde işlenen teorinin yanı sıra, mümkün olabileceğini düşünmek bile insanı farklı duygular içine sokuyor. Film bir astrofizikçi olan bilim adamının etrafında geçiyor, onun çalışmaları ve yaşadıklarını görüyoruz, daha sonra olaya Clara dahil oluyor ve mükemmel bir teoriyi açığa çıkartıyorlar. Teleskoplar ile bir şeylerin peşinde olan iki karakterimizin başından geçen olayları kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. İnterstellar filminden sonra 2. favorim olarak nitelendirebileceğim bu filmi pek bilinir olmasa da siz değerli okurlara şiddetle tavsiye ediyorum. Filmden sonra kapılacağınız düşünceler bakalım kafanızda yeni şeyleri ortaya çıkartabilecek mi?
[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 10 Eylül 2018
[Resim: saat.png] Film süresi: 105 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,7/10 (16.07.2020)

[Resim: odul.png]

Filmin almış olduğu ödül:
Austin Film Festivali - Anlatı Özelliği Jüri Ödülü


Not: Filmin Türkçe dublajı bulunmamaktadır, Türkçe alt yazı ile seyirciye sunulmuştur.

[Resim: fragman.png]
[Resim: neyenir.png]


Filmle birlikte küçük boy karışık bir pizza ve yanına meyve suyu iyi gidebilir. Yemeği hızlıca bitirip filme odaklanırsanız filmden çok daha fazla şey çıkartabilirsiniz. Bu nedenle küçük boyutta bir pizza önerdim. (Film gerçekçi kurgulanmıştır).
Devamını Göster KONUYA GİT

Bağlantılar

Son Aktiviteler