Gönderen: Stark  •  08-08-2021, 02:59 PM  •   - Cevap Yok
Gözlerinin Ardında dizisi izlenir mi, izlenmeli mi?
Gözlerinin Ardında dizisi ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.
                                                                                                                      

[Resim: gozlerinardinda_poster.jpg][Resim: dizihakkinda.png]

Gözlerinin ardında dizisi Netflix Orijinal yapımıdır ve ilk olarak 17 Şubat 2021 tarihinde Netflix üzerinden yayınlanmıştır. Dizi İngiliz yapımıdır ve İngiltere ve İskoçya'da çekilmiştir. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşmaktadır. Netflix aboneliğiniz uygun ise 4K Ultra çözünürlükte diziyi izleyebilme şansına sahipsiniz, bunun dışında dizi HDR görüntü ve Dolby Dijital ses desteğine sahip. Dizide ise pek yabancılık çekmeyeceğiniz yüzler mevcut.


[Resim: gorus.png]


İlk sezonu yayınlandığında haberini çok geçmeden aldım, izleyip izlememe konusunda çok kararsızdım. Gerçeği söylemek gerekirse ilgimi pek çekmedi, fakat daha sonra izlemeye başlayınca olaylar o kadar içine çekti ki, ilk sezonu hemencecik bitirdim. Dizi özellikle bir çok gizem üzerine kurulu sizde izlerken olayları anlamaya ve çözmeye çalışıyorsunuz, fakat yönetmen o kadar iyi bir iş çıkartmış ki size her seferinde, yaptığınız tahminin yanlış olduğunu gösteriyor. Bu da diziyi daha gizemli ve tutuklu izlenilebilir kılıyor. Dizi farklı mekanlarda geçiyor, bunun dışında geçmiş ve gelecek arasında gidip geldiğimiz sahneler mevcut. Bu tamamen hikayeyi anlamanız için kurulmuş bir düzen. Fakat arada geçmiş zaman sahneleri uzun olunca sıkıldığınız durumlar ortaya çıkabiliyor. Ayrıca bu diziyi Astral Seyahat konusunda ilgisi veya bilgisi olan her bireye tavsiye edebilirim kesinlikle soluksuz keyif alacağınızın garantisini verebilirim. İlk sezonun sonu gerçekten beklenmedik bitiyor. Son olarak HDR görüntü destekleyen bir monitör ve televizyon ile daha iyi izleme deneyimine sahip olabilirsiniz. Bunun haricinde Dolby Dijital ses desteği olan bir hoparlör sistemi veya cihazda sesleri daha iyi algılamanıza kesinlikle sebep olacak. En iyi deneyimi ise 5.1 kulaklıkta alabilirsiniz.


Gözlerinin Ardında 2.Sezon ne zaman çıkacak?


- Söylentilere göre hikaye ve senaryo planlaması yapıyorlar, büyük ihtimal ile de hikaye büyük ağırlıkla İskoçya'da geçecek. Tarih olarak ise 2022 yılı sonları konuşulanlardan. 

[Resim: sayisal.png]


Sezonun çıkış tarihi:  17 Şubat 2021

Sezonun bölüm sayısı: 6 Bölüm

Bölüm uzunlukları: 46-53 Dakika 

[Resim: fragman.png]
(Biz filmi Netflix'ten Aboneliğiniz ile izlemenizi tavsiye ediyoruz ki, dizilere destek çıkabilelim.)

[Resim: neyenir.png]

1. Sezonu bir oturuş da bitirecek iseniz, yanınızda bol bol içecek bulundurun, sezona pizza ya da dondurma tarzı sizi uzun süre tok tutacak ve kalorili yiyecekler ile başlayabilirsiniz. Ayrıca ben devamında kuru yemiş ve kola önerebilirim.
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  08-05-2021, 12:48 PM  •   - Cevap Yok
Geri Sayım (Countdown) filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
Geri Sayım filmi ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.

[Resim: gerisayim_poster.jpg]


[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]

Geri Sayım filmi 15 Ekim 2019 tarihinde vizyona girmiş korku gerilim filmidir. Film bir telefon uygulamasının kullanıcılarının ölüm tarihlerini tahmin etmesini konu alıyor. Uygulamanın aynısı hali hazırda telefon marketlerinden indirilebilir ve sizde tıpkı filmdeki gibi ölüm tarihinize bakabilirsiniz (!). Filmi asıl ilginç kılan şey ise ilk bakışta bu. Filmin Türkçe Dublajı mevcut. Film 16 yaş ve üstü için önerilmektedir. Amazon Video içinde orijinal olarak izleyebilirsiniz.[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]

Filmi öncelikle bir Youtube videosunda görüp izledim, ilk bakışta uygulamasının olması ve rastgele  ölüm tarihine bakılabilmesi benimde ilgimi çekti. Film bir ev partisinde başlıyor ve bir kadın karakterimizin arkadaş grubunun da bu uygulamayı keşfedip, ona da indirmesi için, diretmesiyle başlıyor. Garipsenecek durum ise uygulamanın kesinlikle silinemeyecek kırılamayacak olarak tasarlanması ve arkasında geçmişten kalan bir lanetin olması. Karakterlerimiz film boyunca bu uygulamadan nasıl kurtulacaklarını soruşturup duruyorlar, farklı yöntemler deniyorlar, o sırada ise biz izleyicilere aslında korku ve gerilim öğeleri iyice veriliyor. Benim görüşüm tipik Amerikan korku filmi olduğundan yana, ayrıca uygulamanın aynısının gerçekte uygulama marketlerinde olmasıyla birlikte küçük bir PR çalışmasıyla güzel bir hasılat yapıldığından da yanayım. Bir çok kesimden de zaten tepki çekmişti. Yine de merak ediyorsanız izlemeniz için bir sakınca bulmuyorum, bir kaç saçma sahne dışında film bence görevini yerine de getiriyor. Umarız ki yine de ikincisi çıkmaz.


[Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]

Film çıkış tarihi: 25 Ekim 2019
Film süresi: 90 Dakika (120 Dakika)
IMDb puanı:
 5,4/10 (04.08.2021)
Yapım bütçesi: 6.5 milyon $
Gişe hasılatı: 48 milyon $[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]

Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  08-01-2021, 04:24 PM  •   - Cevaplar (1)
Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) 9 filmi izlenir mi, izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Hızlı ve Öfkeli 9 filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: hizliveofkeli9_afis.jpg]


[Resim: hakkinda.png]

Hızlı ve Öfkeli film serisinin 9. filmi olan Hız Efsanesi (Fast Saga) 25 Haziran 2021 tarihi itibarıyla vizyona girmiştir. Film çeşitli sebeplerden dolayı tam 5 defa ertelenmiştir. Aslında yapım şirketi bize pandemi öncesi dönemde çoktan filmi duyurmuştu, fakat global olarak tam kapanmalardan ötürü bir türlü cesaret edipte filmi sinemaya sokamadılar. Bu sene (2021) Mayıs ayından itibaren ise filmi farklı ülkelerde farklı tarihlerde sinemada görmeye başladık. Filmin ana kadrosu her ne kadar bu filmde yine aynı kalmış olsa da, serinin bu bölümünde Dwayne Johnson'ı göremiyoruz, zaten kendisi de geçtiğimiz günler de seriden tamamen ayrıldığını ve bir daha seride yer almayacağını dile getirdi. Kadro bakımından yeni bir isim, John Cena filme Dom'un kardeşi olarak dahil edildi ve Han'da seriye geri döndü.
[Resim: gorus.png]

Ben filmin çıkmasıyla beraber hemen sinemaya akın edenlerdenim, çok uzun bir süredir filmi dört gözle bekliyordum ve tabi ki hemen atladım. Önceki 8 filmi de izlemiş olan birisi olarak söylüyorum ki, her filmden filme daha abartılı işler ve senaryolarla karşımıza çıkıyorlar, ben dahi bir çok izleyici filmin ilk 3-4 serisini özledik, film artık aksiyon elementini gerçekten fazlasıyla hatta ve hatta abartıyla kullanmaya başladı. Filme bu şeride magnet teknolojisi ve Roket teknolojisi de giriyor, işler ciddiden bilim kurguya sardı desek yeridir. Film ilk başladığında bile bende hafif bir hayal kırıklığı yarattı, sanki aksiyon sahnesi çok vasat ve abartıydı, sıkılan mermiler, çatışmalar, araba sahneleri, zaten başından aman aman nereye geldik diye bir sitem ettim. Dom'un kardeşi de işin içine girince film hafif bir geçmişi anlatarak başlıyor ve film boyunca da geçmiş ve gelecek arasında gidip geliyoruz. Bir çoğumuzun ne kadar hoşuna gider bilemem ama bilmediğimiz bir hikaye işlenmiş, yani ister istemez bir bocalıyoruz. Aile vurgusuna ise değinmeyeceğim, internette insanlar bununla resmen eğlenceli videolar yapmaya başladı. Yaşasın Dom Toretto. Beni yanlış anlamayın film kesinlikle sıkıcı değil, ama bir çoğumuz için abartı ve de artık o eski beklentileri karşılamıyor. Aksiyon filmi bakımından izler misiniz, kesinlikle. Ama ilk serilerden bir beklenti umuyorsanız sizi tatmin etmeyecektir. Beni tek tatmin ettiği yer ise filmin son sahnesi oldu, gerçekten tüylerim diken diken olmuştu, orasını da sürpriz olarak bırakalım. Son sahneden sonra ise koltuklarınızdan kalkmayın çünkü sizi bekleyen komik bir sahne daha olacak.

[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 25 Haziran 2021 (02 Temmuz 2021 Türkiye)
[Resim: saat.png] Film süresi: 2 Saat 23 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 5,3/10 (01.08.2021)


[Resim: fragman.png]

Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-22-2021, 12:01 PM  •   - Cevap Yok
Yarının Savaşı - The Tomorrow War Filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
Yarının Savaşı filmi ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.

[Resim: yarininsavasi_poster.jpg]


[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]

Yarının Savaşı filmi 2 Temmuz 2021 tarihinde Amazon Prime Video üzerinden seyircisiyle buluşmuştur. Filmin turu bilim kurgu aksiyondur. Filmi Prime Video üzerinden  4K Ultra HD çözünürlükte izleyebilirsiniz, ayrıca filmde HDR desteği bulunmaktadır. Son olarak filmin maalesef herhangi bir Türkçe Dublajı bulunmamaktadır, dilerseniz filmi Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]

Filmin başrolünde afişte de görüldüğü gibi Chris Pratt oynuyor, şunu söylemem gerekir ki, bu filme Chris Pratt'ten başkası bu kadar yakışamazdı, biz seyirci olarak ona Galaksi koruyucuları filmlerinden gayet alışmıştık ve ayrıyeten uzaylılarla kolayca bağdaştırabiliyorduk ki, bununla beraber bu filmde de direkt olarak muhteşem bir bağ kurabildik. Film bilimkurgu ve aksiyon öğelerini gayet iyi kullanmış, izlerken bana özellikle bir Interstellar hissi verdi, bu iki film zaten birbirine mantık bazında çok benziyor. Film 2048 yılında bir uzaylı ırkının Dünya'yı istila etmesini konu alıyor, bu uzaylı ırkı insan ve diğer canlıları yiyerek besleniyor ve böylelikle ırkımızı ve diğer canlıları tehdit ediyor. Film 2022 yılında başlıyor ve geleceğe olan yolculuğumuz hız kesmeden devam ediyor. Bundan sonrasını ise ben size sürpriz olarak bırakıyorum. Filmdeki efektler ve grafikler ise gayet iyi. Film genel olarak insanı izlerken gerilime sürüklüyor, tamamen kendinizi aksiyon içinde hissediyorsunuz, filmde duygusal sahneler ise oldukça mevcut, bazı sahnelerde aile vurgusu güzel bir şekilde ön plana çıkarılmış. Bilimsel açıdan yapılanlar tamamen desteklenir mi doğru mudur bilemeyiz, fakat sizi bir film sever olarak eminim ki büyük derecede tatmin edecektir. Özellikle bilimkurgu ve aksiyon türlerine hastaysanız ve Interstellar filminde etkilendiyseniz mutlaka ve mutlaka bu filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu kitle dışında film genel bir kitleye de hitap etmektedir.[Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]

Film çıkış tarihi: 2 Temmuz 2021
Film süresi: 138 Dakika (2 Saat 18 Dakika)
IMDb puanı:
 6,6/10 (22.07.2021)
Yapım bütçesi: 200 milyon $
Gişe hasılatı: belirtilmemiş[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]
[Resim: neyenir.png.pagespeed.ce.J347yfTxys.png]Ben mutlaka yemek veya atıştırmalık yemek isterseniz, mümkünse filmin başında yemenizi tavsiye edeceğim, filmin ilerleyen bölümlerinde içeceğinizi yudumlayın ve filme odaklanıp tadını çıkarın. Film kesinlikle birazda olsa dikkate ihtiyaç duyabileceğiniz sahneler içeriyor.
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  07-11-2021, 07:02 PM  •   - Cevap Yok
Soul (Animasyon) Filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
Soul (2020) ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.

[Resim: soul_afis.jpg]


[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]

Soul Pixar Animasyon Stüdyolarında yapılmış ve Disney tarafından yayınlanmış bir animasyon çocuk ve macera filmidir. Film ilk olarak 11 Ekim 2020 tarihinde Londra Film festivalinde gösterime girmiştir, daha sonra ise film ilk olarak 25 Aralık 2020 tarihinde (Amerika) resmi olarak vizyona girmiştir ve direkt olarak Disney+ platformu üzerinden izleyicisi ile buluşmuştur. Animasyon filminin konusu başarı çaba ve fedakarlık gibi duyguların üzerine kurulmuştur. Bu animasyon filmi Oscar ödüllüdür.


[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]

Animasyon filmini izlemeye başladığınızda ilk olarak size normal bir kişisel gelişim filmi gibi gelecek, bir hayatı konu alıyor ve başarı, başarısızlık arasında gidiyor sanacaksınız. Filmin ilerleyen bölümünde ise çok güzel bir teori ortasında kalacaksınız, insanın doğum veya ölümünü mantıklı bir şekilde anlatması, yaşanan  olayları ve işlenen konularıyla sizi sizden alacak. Çizimlerin kalitesini ve yapımı tartışmaya gerek yok, Pixar denilince bence kalite çok fazlasıyla ortaya çıkıyor. Tek kontrası filmin Türkiye'den orijinal bir şekilde izlenilemiyor olması, film hakkında kısmında bahsettiğim gibi film Disney+ üzerinden yayınlandı ve Disney+ Türkiye üzerinden henüz hizmet vermiyor, ama söylentilere göre 2021 yılının ikinci yarısında hizmetin Türkiye'ye de açılacak olması insanı heyecanlandırıyor. Hali hazırda Türk film sitelerinde amatör bir Türkçe Dublajı bulunmakta (kısaca benim izlediğim kadarıyla) ama açıkçası orijinali kadar keyif vermiyor, alt yazılı veya ingilizce versiyonunu tavsiye ederim. Genel olarak animasyon sever olun veya olmayın kesinlikle hafta sonunuzu keyiflendirecek ve ailece izlenecek bir Oscar ödüllü animasyon filmi. [Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]

Film çıkış tarihi: 25 Aralık 2020
Film süresi: 101 Dakika
IMDb puanı:
 8,1/10 (11.07.2021)
Yapım bütçesi: 150 milyon $
Gişe hasılatı: 134.8 milyon $[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]

[Resim: neyenir.png.pagespeed.ce.J347yfTxys.png]
Filmin yanında çerez, dondurma veya meyve salatası önerebilirim, kısaca karnınızı doyurduysanız tatlı şeyler tercih edebilirsiniz.
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  05-27-2021, 07:11 PM  •   - Cevaplar (1)
Aşk ve Canavarlar Filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
Aşk ve Canavarlar ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.[Resim: ask-ve-canavarlar-afis.jpg]


[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]


Aşk ve canavarlar filmi ilk olarak 16 Ekim 2020 Tarihinde Amerika'da seyircisiyle buluşmuştur. Dünya geneline ise 14 Ekim 2021 tarihinde vizyona girmiştir. Film genel olarak hayvanların mutantlaşıp canavara dönüştüğü dış bir Dünya'yı konu alıyor, insanlar ise güvenli sığınaklarda kendilerini dışarıdaki tehlikelerden koruyorlar.  Filmi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]


Başlamadan önce söylemem gerekir ki, filmde isminden de anlaşılabileceği gibi Aşk ve benzeri duyguların yanı sıra , gerilim ve aksiyon gibi unsurlar konu alınmıştır. Filmi izlerken sanki The Walking Dead izlermiş gibi bir hava alıyorsunuz, dış dünya çok benzer tasarlanıp kurgulanmış. Film genel olarak gerçekten çok keyifli ve dolu geçiyor, nasıl başlayıp bittiğini anlamıyorsunuz. Filmdeki efektler gerçekten çok iyi tasarlanmış, patlama vb. sahneler gerçekten iyi yapılmış. Film genel olarak genç bir kitleyi hedeflemiş. Görsel efektli filmleri seviyorsanız izlemenizi mutlaka tavsiye ederim.[Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]


Film çıkış tarihi: 14 Nisan 2021 (Dünya geneli)
Film süresi: 109 Dakika
Devam filmi veya önceki film: (ilk film)
[b]IMDb puanı:
 7,0/10 (27.05.2021)
Yapım bütçesi: 30 milyon $
Gişe hasılatı: belirtilmemiş[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png][Resim: neyenir.png.pagespeed.ce.J347yfTxys.png]

Bu filmle beraber;
- Kek
- Dondurma
- Soğuk Çay
- Hamur işi vb.

tarzı şeyler tüketmenizi öneriyoruz. (Eğer mutlaka bir şeyler yemek istiyorsanız.) Film hikaye bazlı yürüyor ve anlatılanları dinlemenizi ve kaçırmamanızı öneriyoruz. Bu nedenle cips ve benzeri yiyecekten uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tarz yiyecekler ağzınızda çiğnerken ses çıkarttığı için hikayeyi duyamamanızı ve uzak kalmanıza neden olabilir.
Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  05-21-2021, 04:08 PM  •   - Cevaplar (2)
Forum: Fragmanlar
Netflix neredeyse bir buçuk yıl sonra ikinci sezonun mesajını aniden verdi. İkinci sezon 27 Mayıs 2021 tarihinde izleyici ile buluşacak. Eğer ilk sezonu izlemediyseniz incelememize bakıp, ilk sezondan başlayabilirsiniz.


Ragnarok ilk sezon inceleme

[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]


Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  05-19-2021, 08:14 PM  •   - Cevaplar (2)
O Bölüm 2 Filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
O Bölüm 2  (İt 2)  ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.

[Resim: obolum2_poster.png]


[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]

Filmin 2. Bölümü ilk olarak 29 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Film Amerika ve Kanada yapımıdır, yapımcı ve dağıtıcı Stüdyo Warner Bros.'tur. Pennywise uzun bir süre sonra Derry kasabasına geri döner ve olaylar tekrardan sarpa sarmaya başlar.[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]

Öncelikle filmin 2. bölümü filmin 1.bölümü ile çok iyi bir şekilde bağdaştırılmış. Zamanda ileri giderken olaylar ve karakterler birbirine çok bağlı, zaman mekanizmasında saçma bulabileceğiniz hiç bir şey bulunmamakta. Filmde korku öğeleri ise gayet güzel kullanılmış, aniden yaşanan sahnelerde ürkme ihtimaliniz bulunuyor, bu da korku filmi seven insanların mutlaka hoşuna gidecektir. Manita ile izlenecek güzel bir korku seçimi olabilir. Filmin bu bölümünde Ezikler tarafından yenilgiye uğratılmış, öldürülmüş Pennywise belli nedenlerden dolayı geri döner ve Derry kasabasında olaylar yeniden ilk bölümünde olduğu gibi sarpa sarar, Pennywise ise bu bölümde hiç olmadığı kadar güçlüdür. Oyuncu kadrosunu ise gayet anlamlı buldum, sizde nedenini izleyince göreceksiniz. Film toplamda 169 Dakika sürüyor, bu beni çok hoşnut etmedi. Normal bir filmden neredeyse yarım saat, kırk dakika daha uzun sürüyor. Zamanda ilerlerken olaylar ve karakterler her ne kadar dediğim gibi bağlı olsa dahi, sanki her karakterin hikayesinin yeniden işlemek filmi gereksiz uzatmış, şimdi Spoiler verip tadınızı kaçırmak istemiyorum, kısaca film gereksizce uzatılmış. (Yine de Spoiler'dan rahatsız olmayanlar için aşağıya Spoiler butonu bırakıyorum tıklayıp neyi neden kast ettiğimi okuyabilirsiniz. İzlemeden bilginiz olur.)[Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]

Film çıkış tarihi: 26 Ağustos 2019
Film süresi: 169 Dakika
Devam filmi veya önceki film: O Bölüm 1 (Serinin ilk filmi)
IMDb puanı:
 6,5/10 (19.05.2021)
Yapım bütçesi: 79 milyon $
Gişe hasılatı: 472 milyon $[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]

[Resim: neyenir.png.pagespeed.ce.J347yfTxys.png]Filmin yanına yiyecek ve içecek mutlaka soğuk bir şeyler bulundurun, filmin başında çerezlik bir şeyler yiyebilirsiniz, ortalarında veya sonunda bu tür şeyleri kesin, eğer ürkerseniz boğazınızda kalır maazallah. 


Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  05-12-2021, 11:34 PM  •   - Cevaplar (1)
Forum: Fragmanlar
Uzun süredir beklediğimiz, Venom filminin devamı olan Venom: Zehirli Öfke ilk fragmanı ile karşımızda, ayrıca Vizyon tarihi olarak 24 Eylül 2021 Tarihi seçilmiş. (Pandemi bazlı değişiklik gösterebilir.)


 [Resim: fragman.png]

Devamını Göster KONUYA GİT

Gönderen: Stark  •  05-12-2021, 10:01 PM  •   - Cevaplar (1)
50 Metre Kare dizisi izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda 50 Metrekare dizisinin ilk sezonunu yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: 50metrekare_afis.png]

[Resim: dizihakkinda.png]

50 Metrekare dizisi ilk olarak 27 Ocak 2021 tarihinde Netflix üzerinden seyircisiyle buluşmuştur. İlk sezon toplamda 8 bölümüyle yayınlanmıştır. Dizi İstanbul'da çekilmiştir. Dizinin başrolünde Engin Öztürk vardır, ayrıca oyuncu kadrosu da tanınmış oyunculardan oluşmaktadır.


[Resim: gorus.png]

Ben ilk Sezonun 8 bölümünü toplamda 2 günde bitirdim. Dizi ilk olarak Netflix üzerinden ilgimi çekmemişti, daha sonra izlemeye koyulunca bırakamadım. Dizinin senaryosu aslında Türk yapımlarına yabancı değil. Baş rolümüz planları doğrultusun da ona verilen görevleri yerine getirirken başına hiç beklemediği olaylar geliyor ve kendini hiç tanımadığı bir mahallede buluyor. Dizide ki olaylarda böylelikle patlak veriyor. Şu ana kadar Netlfix'te izlediğim en iyi Türk dizilerinden birisi. Kaliteli dizi, ama benzer senaryolar. Ayrıca İMDb'de de 7,0 gibi bir puan almış. Global anlamda da beğenilmiş.

[Resim: sayisal.png]

Sezonun çıkış tarihi:  27 Ocak 2021
Sezonun bölüm sayısı: 8 Bölüm
Bölüm uzunlukları: 30-45-50 Dakika 


[Resim: fragman.png]
(Biz filmi Netflix'ten ve Aboneliğiniz ile izlemenizi tavsiye ediyoruz ki, dizilere destek çıkabilelim, böylece gelecekte daha fazla Türk yapımı film ve dizimiz orada olacak.)

[Resim: neyenir.png]

1. Sezonu bir oturuş da bitirecek iseniz, yanınızda bol bol içecek bulundurun, sezona pizza ya da dondurma tarzı sizi uzun süre tok tutacak ve kalorili yiyecekler ile başlayabilirsiniz. Ayrıca ben devamında kuru yemiş ve kola önerebilirim.

Devamını Göster KONUYA GİT

Bağlantılar

Son Aktiviteler