1. SeyretGitsin
  2. Film Önerileri
  3. Prime Video Öneri
  4. Yarının Savaşı filmi izlenir mi?

Yarının Savaşı filmi izlenir mi?

07-22-2021, 12:01 PM
4290
0
1
Yorumu Paylaş
Yarının Savaşı - The Tomorrow War Filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
Yarının Savaşı filmi ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.

[Resim: yarininsavasi_poster.jpg]

[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]

Yarının Savaşı filmi 2 Temmuz 2021 tarihinde Amazon Prime Video üzerinden seyircisiyle buluşmuştur. Filmin turu bilim kurgu aksiyondur. Filmi Prime Video üzerinden  4K Ultra HD çözünürlükte izleyebilirsiniz, ayrıca filmde HDR desteği bulunmaktadır. Son olarak filmin maalesef herhangi bir Türkçe Dublajı bulunmamaktadır, dilerseniz filmi Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.

[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]

Filmin başrolünde afişte de görüldüğü gibi Chris Pratt oynuyor, şunu söylemem gerekir ki, bu filme Chris Pratt'ten başkası bu kadar yakışamazdı, biz seyirci olarak ona Galaksi koruyucuları filmlerinden gayet alışmıştık ve ayrıyeten uzaylılarla kolayca bağdaştırabiliyorduk ki, bununla beraber bu filmde de direkt olarak muhteşem bir bağ kurabildik. Film bilimkurgu ve aksiyon öğelerini gayet iyi kullanmış, izlerken bana özellikle bir Interstellar hissi verdi, bu iki film zaten birbirine mantık bazında çok benziyor. Film 2048 yılında bir uzaylı ırkının Dünya'yı istila etmesini konu alıyor, bu uzaylı ırkı insan ve diğer canlıları yiyerek besleniyor ve böylelikle ırkımızı ve diğer canlıları tehdit ediyor. Film 2022 yılında başlıyor ve geleceğe olan yolculuğumuz hız kesmeden devam ediyor. Bundan sonrasını ise ben size sürpriz olarak bırakıyorum. Filmdeki efektler ve grafikler ise gayet iyi. Film genel olarak insanı izlerken gerilime sürüklüyor, tamamen kendinizi aksiyon içinde hissediyorsunuz, filmde duygusal sahneler ise oldukça mevcut, bazı sahnelerde aile vurgusu güzel bir şekilde ön plana çıkarılmış. Bilimsel açıdan yapılanlar tamamen desteklenir mi doğru mudur bilemeyiz, fakat sizi bir film sever olarak eminim ki büyük derecede tatmin edecektir. Özellikle bilimkurgu ve aksiyon türlerine hastaysanız ve Interstellar filminde etkilendiyseniz mutlaka ve mutlaka bu filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu kitle dışında film genel bir kitleye de hitap etmektedir.

[Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]

Film çıkış tarihi: 2 Temmuz 2021
Film süresi: 138 Dakika (2 Saat 18 Dakika)
IMDb puanı:
 6,6/10 (22.07.2021)
Yapım bütçesi: 200 milyon $
Gişe hasılatı: belirtilmemiş

[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]

[Resim: neyenir.png.pagespeed.ce.J347yfTxys.png]

Ben mutlaka yemek veya atıştırmalık yemek isterseniz, mümkünse filmin başında yemenizi tavsiye edeceğim, filmin ilerleyen bölümlerinde içeceğinizi yudumlayın ve filme odaklanıp tadını çıkarın. Film kesinlikle birazda olsa dikkate ihtiyaç duyabileceğiniz sahneler içeriyor.
5 üzerinden 4.67 yıldız 3 Oy
  • 3 Oy - 4.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi