1. SeyretGitsin
  2. Film Önerileri
  3. Ne Seyretmeli?
  4. Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok izlenir mi?

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok izlenir mi?

01-10-2022, 08:02 PM
3164
0
1
Yorumu Paylaş
Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok filmi izlenir mi, izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok  filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: poster_spider-man_nowayhome.jpg]

[Resim: hakkinda.png]

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok filmi 17 Aralık 2022 tarihinde vizyona girmiştir. Genel olarak Örümcek Adam film serisinin sekizinci filmidir, yeni neslin ise 3. filmidir. Film Columbia, Pascal Pictures ve Marvel Studios tarafından çekilmiştir, filmin telif ve yayın hakları Sony firmasının elindedir.

Serinin bu filminde Evden Uzak (Far from Home) filminden sonraki olaylar işlenmektedir. Konusu ise genel olarak; Mysterio yenilgisinden hemen önce Örümcek Adamın kimliğini ortaya dökecek ve onu suçlu gösterecek global bir mesaj yayınlar. Halk sokaklara dökülür ve süper kahramanımıza karşı tepki gösterir. Artık hayatı yolunda gitmeyen süper kahramanımız ise Doktor Strange'e koşar ve bir büyü yapmasını ister, bu büyü sırasında bir çok şey yolunda gitmez ve süper kahramanımız kendini bir anda kötü adamların arasında bulur.

Serinin Dördüncü filmi için ise kapı aralanmış durumda, çok uzun süre geçmeden duyurusu yapılır. Filmin en sonunda zaten dördüncü film hakkında küçük bir sürpriz ile karşılaşacaksınız. İyi seyirler..

[Resim: gorus.png]

Öncelikle Sinema deneyimimden başlamak isterim. Ben filmi sinemada 3d izleme şansına sahip oldum ve size şunu söylemem gerekir ki, kesinlikle normal versiyonunu izlemeniz sizin için daha iyi olacaktır. 3 Boyutlu versiyonunda görüşünüz sadece belli yerlere odaklanıyor, hemen hemen arka plana veya detaylara dikkat edemiyorsunuz. 3 Boyut size neyi izletmek isterse ona ayarlanmış gibi. Bu yine zevk ve tercih olacaktır ama benden demesi.

Filme gelecek olursak ilk olarak görsel efektlere değinmek isterim. Marvel her geçen filminde görsel efektlerin üstüne koya koya gidiyor, ortam tasarımları, çekim açıları ve görüntü kalitesi mükemmel gözüküyor. Ben filmi izlerken abartı diyebileceğim neredeyse hiç bir şeye rastlamadım. Multiverse teması güzel ve heyecan verici bir şekilde işlenmiş, zaten dördüncü filminde buradan bir kalıntıyla devam edecek.

Örümcek Adam serisiyle ilk olarak 2006-2008 yıllarında Kanal-D aracılığıyla tanıştım. Spider-Man 1 TV 'de ilk olarak yayınlanıyordu. 19 senelik bir film serisi olması yani sıra, benim her örümcek adam her filmini izlemiş olmam, serinin bu filminde bana inanılmaz duygular yaşattı, o kötü kahramanların hepsini tekrardan bir arada görmek ve bazı tekrarlayan olayları farklı biçimde yaşamak hem üzdü, hem de içimde heyecana yol açtı. Filmin içinde işlenen duygular serinin her filmini izlemiş bende, göz yaşlarına sebep oldu. Tabi ki ağlamadım, ama epey bir duygulandık sonuçta. İçimden "heyt be nerden nereye" dedim. Eğer sizde benim gibi serinin her filmini izlediyseniz ya da büyük bir çoğunluğunu, benzer duygulara kapılacaksınız, hazırlıklı olun filmde sizi bir çok sürprizde bekliyor olacak. Bunun dışında Fragman'da gördüğünüz Doktor Strange ve Örümcek adamın düellosu da keyif vericiydi. Bu filmi izlemeden kesinlikle bundan önceki filmlere de bakın derim. Ne diyebiliriz ki geçen koca 19 sene, 8 film ve  3 farklı aktör. Bir başka deyişle, gençliğimiz ve çocukluğumuz. Bazılarının sırtındaki çanta oldu, bazılarının kaleminde figür bu karakterler. Ama çıkartabileceğimiz anlam çok daha farklıydı, gizliydi içinde ki mesajlar!

[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 17 Aralık 2021
[Resim: saat.png] Film süresi: 148 dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 8,8/10 (10.01.2021)
Yapım Bütçesi: 200 milyon 
Gişe Hasılatı: $1.536 milyar

[Resim: fragman.png]

5 üzerinden 4.33 yıldız 6 Oy
  • 6 Oy - 4.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi