Clara filmi izlenir mi?

avatar
07-16-2020, 09:53 AM
6047
1
1
Yorumu Paylaş
 Clara izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Clara filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: clara.png]


[Resim: hakkinda.png]

Film ilk olarak 10 Eylül 2018 tarihinde vizyona girip seyirci ile buluşmuştur. Filmin baş rollerini Patrick J. Adams (Isaac) ve Troian Bellisario (Clara) paylaşmaktadır. Film bilim kurgu üzerine kurulmuştur, ayrıca içinde bölüm bölüm dramaya ve duygusallığa yer verilmiştir. Film Kanada ve İngiltere yapımıdır ve içinde işlenen teori gayet gerçekçi olabilir.


[Resim: gorus.png]

Uzay bilim kurgu filmlerini her zaman sevmişimdir, genelde film arşivimi bu tarz filmler kaplar, bu filmde benim arşivimde uzun süredir olmayı hak ediyordu. Filmde işlenen teorinin yanı sıra, mümkün olabileceğini düşünmek bile insanı farklı duygular içine sokuyor. Film bir astrofizikçi olan bilim adamının etrafında geçiyor, onun çalışmaları ve yaşadıklarını görüyoruz, daha sonra olaya Clara dahil oluyor ve mükemmel bir teoriyi açığa çıkartıyorlar. Teleskoplar ile bir şeylerin peşinde olan iki karakterimizin başından geçen olayları kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. İnterstellar filminden sonra 2. favorim olarak nitelendirebileceğim bu filmi pek bilinir olmasa da siz değerli okurlara şiddetle tavsiye ediyorum. Filmden sonra kapılacağınız düşünceler bakalım kafanızda yeni şeyleri ortaya çıkartabilecek mi?
[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 10 Eylül 2018
[Resim: saat.png] Film süresi: 105 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,7/10 (16.07.2020)

[Resim: odul.png]

Filmin almış olduğu ödül:
Austin Film Festivali - Anlatı Özelliği Jüri Ödülü


Not: Filmin Türkçe dublajı bulunmamaktadır, Türkçe alt yazı ile seyirciye sunulmuştur.

[Resim: fragman.png]
[Resim: neyenir.png]


Filmle birlikte küçük boy karışık bir pizza ve yanına meyve suyu iyi gidebilir. Yemeği hızlıca bitirip filme odaklanırsanız filmden çok daha fazla şey çıkartabilirsiniz. Bu nedenle küçük boyutta bir pizza önerdim. (Film gerçekçi kurgulanmıştır).
5 üzerinden 5 yıldız 3 Oy
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sphyex

Junior Member
0 Konular
4 Yorumlar
1 Rep Puanı
Film Canavarı
07-18-2020, 10:46 PM
#2
Yorumu Paylaş

Açıklamadan okuduğuma ve fragmandan izlediğime göre güzel bir filime benziyor. Zaten ben son 3-4 yıldır uzaya ilgi duymaya başladım o yüzden bu tarz filimler benim çok hoşuma gidiyor bilmiyorum izledikten sonra buradayım


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi