1. SeyretGitsin
  2. Film Önerileri
  3. Ne Seyretmeli?
  4. Gerçek Kahraman (Free Guy) izlenir mi?

Gerçek Kahraman (Free Guy) izlenir mi?

avatar
02-22-2022, 10:40 AM
1235
0
1
Yorumu Paylaş
Gerçek Kahraman (Free Guy) filmi izlenir mi, izlenmeye değer mi?


[Resim: poster_freeguy.jpg][Resim: hakkinda.png]


Gerçek Kahraman (Free Guy) filmi ilk olarak 13 Ağustos 2021 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin ana türleri aksiyon, komedi ve maceradır. Film Amerikan yapımıdır, filmin orijinal dili ise İngilizcedir. Filmin başrolünde Ryan Reynolds vardır ve oyun içindeki bir NPC'yi (oyuncu olmayan karakteri) canlandırmaktadır. Film Oscar Ödülleri 2022'de en iyi görsel efektler adayı olarak gösterilmiştir.

[Resim: gorus.png]


Gerçek Kahraman filmi diğer filmlere nazaran sanal bir dünyada geçmekte, yani bir oyunun içinde. Filmi bir oyuncu olmayan karakter gözünden izliyorsunuz. Bunları genel olarak oyunlardaki botlar gibi görebiliriz. Programlandıkları gibi çalışırlar ve kendilerinden istenileni yaparlar. Fakat çalınan bir kaynak kodu bu oyunda günümüz Dünyasında bile görülmeyen bir yapay zekayı ortaya çıkartacaktır.

Film içindeki grafik ve görsel efektler gayet başarılı, bolca aksiyon sahnesiyle beraber, bir oyunda yaşanabilecek bir çok duruma şahitlik edeceksiniz. Oyun oynayan bireylere kesinlikle farklı bir bakış açısı katacak ve umarım oyun geliştiricilerine de farklı fikirler. Şahsen filmde bulunan oyundaki gibi bir yapa zekaya şahit olmak isterdim. Teknolojimiz ve elimizdeki imkanlar henüz buna elverişli olmasa da, gelecekte mutlaka bir gün böyle oyunlar ortaya çıkacaktır. 

Özellikle Metaverse kavramı hakkında konuştuğumuz şu günlerde Player Ready One filminden sonra izlenebilecek mükemmel bir film. Filmdeki yerleştirmelere ise Film ve Oyun severler olarak gayet bayılacaksınız. Özellikle oyun oynamayı seven ve sanal dünyalara ilgi duyan kişilere önerilebilecek bir film niteliğinde, eğlenceli. Bu kitle filmden gerçekten zevk alacaktır. Genel kitleye de önerilebilir, her yaştan birey izleyebilir. Kesinlikle farklı bir yapım.[Resim: sayisal.png]


[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi:  13 Ağustos 2021
[Resim: saat.png] Film süresi: 115 dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 7,2/10 (20.02.2022)
[Resim: fragman.png]


Film Posterleri:[Resim: freeguy1.jpg]     [Resim: freeguy2.jpg]     [Resim: freeguy3.jpg]    
5 üzerinden 4 yıldız 3 Oy
  • 3 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi