Geri Sayım filmi izlenir mi?

avatar
08-05-2021, 12:48 PM
3182
0
1
Yorumu Paylaş
Geri Sayım (Countdown) filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
Geri Sayım filmi ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.

[Resim: gerisayim_poster.jpg]


[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]

Geri Sayım filmi 15 Ekim 2019 tarihinde vizyona girmiş korku gerilim filmidir. Film bir telefon uygulamasının kullanıcılarının ölüm tarihlerini tahmin etmesini konu alıyor. Uygulamanın aynısı hali hazırda telefon marketlerinden indirilebilir ve sizde tıpkı filmdeki gibi ölüm tarihinize bakabilirsiniz (!). Filmi asıl ilginç kılan şey ise ilk bakışta bu. Filmin Türkçe Dublajı mevcut. Film 16 yaş ve üstü için önerilmektedir. Amazon Video içinde orijinal olarak izleyebilirsiniz.

(Güncelleme: Film 30 Mart 2022 tarihinden itibaren Netflix üzerinden de izleyenleriyle buluşacak. Netflix aboneliğinizle filme göz atabilirsiniz.)

[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]

Filmi öncelikle bir Youtube videosunda görüp izledim, ilk bakışta uygulamasının olması ve rastgele  ölüm tarihine bakılabilmesi benimde ilgimi çekti. Film bir ev partisinde başlıyor ve bir kadın karakterimizin arkadaş grubunun da bu uygulamayı keşfedip, ona da indirmesi için, diretmesiyle başlıyor. Garipsenecek durum ise uygulamanın kesinlikle silinemeyecek kırılamayacak olarak tasarlanması ve arkasında geçmişten kalan bir lanetin olması. Karakterlerimiz film boyunca bu uygulamadan nasıl kurtulacaklarını soruşturup duruyorlar, farklı yöntemler deniyorlar, o sırada ise biz izleyicilere aslında korku ve gerilim öğeleri iyice veriliyor. Benim görüşüm tipik Amerikan korku filmi olduğundan yana, ayrıca uygulamanın aynısının gerçekte uygulama marketlerinde olmasıyla birlikte küçük bir PR çalışmasıyla güzel bir hasılat yapıldığından da yanayım. Bir çok kesimden de zaten tepki çekmişti. Yine de merak ediyorsanız izlemeniz için bir sakınca bulmuyorum, bir kaç saçma sahne dışında film bence görevini yerine de getiriyor. Umarız ki yine de ikincisi çıkmaz.


[Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]

Film çıkış tarihi: 25 Ekim 2019
Film süresi: 90 Dakika (120 Dakika)
IMDb puanı:
 5,4/10 (04.08.2021)
Yapım bütçesi: 6.5 milyon $
Gişe hasılatı: 48 milyon $[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]

5 üzerinden 4 yıldız 3 Oy
  • 3 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi