Hızlı ve Öfkeli 9 izlenir mi?

avatar
08-01-2021, 04:24 PM
4502
1
1
Yorumu Paylaş
Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) 9 filmi izlenir mi, izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Hızlı ve Öfkeli 9 filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: hizliveofkeli9_afis.jpg]


[Resim: hakkinda.png]

Hızlı ve Öfkeli film serisinin 9. filmi olan Hız Efsanesi (Fast Saga) 25 Haziran 2021 tarihi itibarıyla vizyona girmiştir. Film çeşitli sebeplerden dolayı tam 5 defa ertelenmiştir. Aslında yapım şirketi bize pandemi öncesi dönemde çoktan filmi duyurmuştu, fakat global olarak tam kapanmalardan ötürü bir türlü cesaret edipte filmi sinemaya sokamadılar. Bu sene (2021) Mayıs ayından itibaren ise filmi farklı ülkelerde farklı tarihlerde sinemada görmeye başladık. Filmin ana kadrosu her ne kadar bu filmde yine aynı kalmış olsa da, serinin bu bölümünde Dwayne Johnson'ı göremiyoruz, zaten kendisi de geçtiğimiz günler de seriden tamamen ayrıldığını ve bir daha seride yer almayacağını dile getirdi. Kadro bakımından yeni bir isim, John Cena filme Dom'un kardeşi olarak dahil edildi ve Han'da seriye geri döndü.
[Resim: gorus.png]

Ben filmin çıkmasıyla beraber hemen sinemaya akın edenlerdenim, çok uzun bir süredir filmi dört gözle bekliyordum ve tabi ki hemen atladım. Önceki 8 filmi de izlemiş olan birisi olarak söylüyorum ki, her filmden filme daha abartılı işler ve senaryolarla karşımıza çıkıyorlar, ben dahi bir çok izleyici filmin ilk 3-4 serisini özledik, film artık aksiyon elementini gerçekten fazlasıyla hatta ve hatta abartıyla kullanmaya başladı. Filme bu şeride magnet teknolojisi ve Roket teknolojisi de giriyor, işler ciddiden bilim kurguya sardı desek yeridir. Film ilk başladığında bile bende hafif bir hayal kırıklığı yarattı, sanki aksiyon sahnesi çok vasat ve abartıydı, sıkılan mermiler, çatışmalar, araba sahneleri, zaten başından aman aman nereye geldik diye bir sitem ettim. Dom'un kardeşi de işin içine girince film hafif bir geçmişi anlatarak başlıyor ve film boyunca da geçmiş ve gelecek arasında gidip geliyoruz. Bir çoğumuzun ne kadar hoşuna gider bilemem ama bilmediğimiz bir hikaye işlenmiş, yani ister istemez bir bocalıyoruz. Aile vurgusuna ise değinmeyeceğim, internette insanlar bununla resmen eğlenceli videolar yapmaya başladı. Yaşasın Dom Toretto. Beni yanlış anlamayın film kesinlikle sıkıcı değil, ama bir çoğumuz için abartı ve de artık o eski beklentileri karşılamıyor. Aksiyon filmi bakımından izler misiniz, kesinlikle. Ama ilk serilerden bir beklenti umuyorsanız sizi tatmin etmeyecektir. Beni tek tatmin ettiği yer ise filmin son sahnesi oldu, gerçekten tüylerim diken diken olmuştu, orasını da sürpriz olarak bırakalım. Son sahneden sonra ise koltuklarınızdan kalkmayın çünkü sizi bekleyen komik bir sahne daha olacak.

[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 25 Haziran 2021 (02 Temmuz 2021 Türkiye)
[Resim: saat.png] Film süresi: 2 Saat 23 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 5,3/10 (01.08.2021)


[Resim: fragman.png]

5 üzerinden 3 yıldız 2 Oy
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

izlerim

Takipçi
0 Konular
1 Yorumlar
0 Rep Puanı
08-05-2021, 04:37 PM
#2
Yorumu Paylaş

Teşekkürler yorumunuz için, bende bir şeyler katayım;

Hızlı ve öfkeli film serisine bende bir çoğumuz gibi bayılıyorum, ama sanki bu sefer çok abartmışlar, filmi izlediğim esnada bile yorum yapma ihtiyacı gördüm kendimde, ne demem gerekir ki o eski seri artık yok gibi. Bunun dışında son sahne benide etkiledi..


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi