1. SeyretGitsin
  2. Film Önerileri
  3. Tartışma
  4. İngilizce Öğrenmenize Kesinlikle Yardımcı Olacak Diziler

İngilizce Öğrenmenize Kesinlikle Yardımcı Olacak Diziler

avatar
04-21-2021, 12:22 AM
1344
0
1
Yorumu Paylaş
İngilizce Öğrenmenize Kesinlikle Yardımcı Olacak Mükemmel Diziler ve Kısaca Konuları

1. SEVİYE
Bu dizileri genel olarak konuşmaları yavaş, kelimeleri üst seviye olmayan dizilerdir. Başlangıç seviyesindeyseniz, bu diziler İngilizce öğrenme serüveninizde size yardımcı olacaktır.


Arrow
Şehrin milyarder playboyu Oliver Queen, babasıyla çıktığı bir gemi yolculuğunda kaybolmuştur. Oliver’ın babası ve yaşadıkları Starling şehrinin haznedarlarından olan Robert Queen bulundukları geminin kaza yapması sonucu, kendini feda ederek oğlunun hayatını kurtarmıştır.


The Flash
Küçükken annesinin ölümüne tanık olup büyük bir trajedi yaşamış olan adli tıp görevlisinin (Barry Allen) çalıştığı S.T.A.R Laboratuvarı’nda bir hata yüzünden büyük bir patlama olmuştur. Patlama yüzünden hava durumu değişir ve Barry Allen’a şimşek çarpar. Bu şimşek Barry Allen’ın vücudunda bazı değişiklikler yaratır. Barry Allen’daki en büyük değişiklik süpersonik bir hıza ulaşmasıdır ve bu durumu insanları kurtarmak için kurtarır. Fakat en büyük amacı, annesinin katilini bulmaktır…


The 100
Kass Morgan’ın çıkacak olan kitap serisinden uyarlanan kıyamet sonrası dramasını anlatan bu dizi, bir nükleerin dünyanın bir kısmını yok etmesini ve hayatta kalan 400 kişinin ise dünyayı terk etmesini konu alıyor.


Under The Dome
Stephan King’in 2009’da yayınlanan kitabından uyarlanmıştır. Bir kasabanın gizemli bir güç tarafından dünyayla bağlantısının kesilmesini ve kasabalıların yaşadıklarını anlatılıyor.


About a Boy
Sorumluluklarından kaçıp çocuk gibi yaşayan bir adamın, 9 yaşındaki komşusuyla arasındaki ilişkiyi anlatıyor.


The Office

Bir kağıt şirketindeki ofis müdürü ve diğer elemanlarının yaşadıkları olayları işleyen bir komedi dizisidir.


Teen Wolf

Olaylar Scoot McCall adındaki aynı zamanda kurt adam olan lise öğrencisinin etrafında dönmekte. Scoot’ın, aşkı ve sorumlulukları arasında yapması gereken seçimle yüzleşmesi gerekir.


Bates Model
Karışık ilişkileri olan Norman Bates’in annesiyle olan ilişkilerinin konu alan bu dizi aynı zamanda Norman’ın sapıklığa evrilmeden önceki hayatını anlatıyor.


Revolution
Dünyadaki enerji kaynaklarının tükenmesinin ardından, hayatta kalmaya çalışan insanların mücadelesini anlatıyor.


The Following

Ünlü seri katil Joe Carrol, hücresinden kaçar ve diğer seri katillerle iletişim kurmak için bir ağ kurar. FBI ise Carrol’u yakalamak için eski ajan Ryan Hardy’yi davaya danışmanlık yapması için göreve çağırır. Ancak yıllar önce Carrol’u yakalayan Hardy, eski çevikliğine sahip değildir…


2. SEVİYE
Kelime çeşitliliği daha fazla olan bu diziler hız olarak yavaştır.


Vikings
Vikinglerin efsanevi savaşçısı olan Ragnar Lothbrok’un hayatıyla başlayan bu dizi Norsların savaşlarını, vahşetlerini , kavmin geleneklerini konu alıyor.


Hannibal
Özel ajan Wiiliam Graham yetenekli bir suçlu profili çıkarma uzmanıdır. Ancak yakalamaya çalıştığı son katil William’ı zorlar. Bu yüzden psikiyatr Hannibal Lecter’den yardım ister. Ve olaylar gelişir.


Friends

Her biri 20’li yaşlarında olan 6 gencin New York’ta yaşadıkları eğlenceli, komik olaylar anlatılıyor.


2 Broke Girls

Yoksul aileden gelen Max Black ile zengin aile kızı olan ama babasının davası yüzünden parasız kalan Caroline Channing’in aynı restoranda çalışmasını konu alır.


Orange Is New Black
New York’da yaşayan Piper Chapman uyuşturucu satıcısı olan arkadaşı yüzünden 15 ay hapis cezası alır. Dizide hapishanede yaşadığı olaylar konu alınıyor.


Fargo
Çevresini her zaman küçümseyen bir adamın karısını öldürdükten sonra yaşadıkları anlatılıyor.


The Vampire Diaries

İki vampir kardeşi ele alan bu dizi kardeşlerin aynı kıza aşık olup aşk üçgenine düşmesini anlatıyor.


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi