Jung_E filmi izlenir mi?

avatar
01-30-2023, 07:45 PM
1167
0
1
Yorumu Paylaş
Jung_E filmi izlenmeli mi, nereden izlenir?

[Resim: poster_jung_e.jpg]

Film Hakkında

Jung_E filmi 20 Ocak 2023 tarihinde Netflix üzerinden seyircisi ile buluşmuştur, Güney Kore yapımı bilim kurgu, aksiyon filmidir. Orijinal Netflix yapımıdır ve insanlığın geleceğini konu almaktadır, ayrıca ağırlıklı olarak yapay zeka ve gelişen bir takım teknolojiler üzerinde durmaktadır.

Görüşlerimiz

Yine Netflix Kore yapımı filmlerden bir tanesi. Genelde Kore yapımı filmler bir konu, ana fikir üzerinden ilerliyor ve sizi düşündürüyor. Genelde türüne göre ana fikiri idrak etmek uzun sürebiliyor. Film genel anlamda yapay zeka ve gelecekteki savaşlar üzerine odaklanmış. Filmin neredeyse yüzde 95 i stüdyo ortamında çekilmiş, yeşil ekran veya görsel efektlerde diyebiliriz. Filmimizi eleştirecek olursak; hızlı başlıyor, kendinizi konuyu bilmeden aksiyon içinde buluyorsunuz. Filmin ilk 10 dakikası kapatsam mı diye düşündüm hatta, fakat ilk yarım saat sonunda film size olayları anlatmış ve sizi içine çekmiş oluyor. Arada sırada saçmalıklar yaşansa da ana fikiri anladıktan sonra kendini izletebiliyor. Görsel efektler çatışma veya aksiyon sahnelerinde çok iyi olmasada kabul edilebilir düzeyde, yani Hollywood kalitesi beklemeyin. Bilim kurgu ve aksiyon dışında, filmde duygusallık içeren sahneler bulunuyor. Aile bağlarıda güçlü bir şekilde işlenmiş. Sonu çok garip bitiyor, seyirciyi boşta bırakacak cinsten. Hani ya tutarsa belki ikincisini çekeriz diyen cinsten. Bana soracak olursanız çok ortalama bir film.


Eğer kore filmlerini, bilim kurgu ve futuristik şeyleri seviyorsanız filmi beğenebilirsiniz. Eğer çok, yani fazlasıyla görsel efekt görmeyi sevmiyorsanız, sonuca dayalı sonları seviyorsanız ve durgun sahnelerden hoşlanmıyorsanız bu filmi beğenmeyebilirsiniz. İmdb puanlaması çok ortalama, kesinlikle her kitleye hitap etmiyor ama ilginç bir konusu ve ana fikri var.

Sayısal Veriler
Film çıkış tarihi: 20 Ocak 2023
Film süresi: 99 dakika
IMDb puanı: 5,4/10 (30.01.2023)

Yapım Bütçesi: $ 16.3 milyon 

Fragman5 üzerinden 3.5 yıldız 2 Oy
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi