O Bölüm 2 filmi izlenmeli mi?

avatar
05-19-2021, 08:14 PM
3072
2
1
Yorumu Paylaş
O Bölüm 2 Filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
O Bölüm 2  (İt 2)  ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.

[Resim: obolum2_poster.png]


[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]

Filmin 2. Bölümü ilk olarak 29 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girmiştir. Film Amerika ve Kanada yapımıdır, yapımcı ve dağıtıcı Stüdyo Warner Bros.'tur. Pennywise uzun bir süre sonra Derry kasabasına geri döner ve olaylar tekrardan sarpa sarmaya başlar.[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]

Öncelikle filmin 2. bölümü filmin 1.bölümü ile çok iyi bir şekilde bağdaştırılmış. Zamanda ileri giderken olaylar ve karakterler birbirine çok bağlı, zaman mekanizmasında saçma bulabileceğiniz hiç bir şey bulunmamakta. Filmde korku öğeleri ise gayet güzel kullanılmış, aniden yaşanan sahnelerde ürkme ihtimaliniz bulunuyor, bu da korku filmi seven insanların mutlaka hoşuna gidecektir. Manita ile izlenecek güzel bir korku seçimi olabilir. Filmin bu bölümünde Ezikler tarafından yenilgiye uğratılmış, öldürülmüş Pennywise belli nedenlerden dolayı geri döner ve Derry kasabasında olaylar yeniden ilk bölümünde olduğu gibi sarpa sarar, Pennywise ise bu bölümde hiç olmadığı kadar güçlüdür. Oyuncu kadrosunu ise gayet anlamlı buldum, sizde nedenini izleyince göreceksiniz. Film toplamda 169 Dakika sürüyor, bu beni çok hoşnut etmedi. Normal bir filmden neredeyse yarım saat, kırk dakika daha uzun sürüyor. Zamanda ilerlerken olaylar ve karakterler her ne kadar dediğim gibi bağlı olsa dahi, sanki her karakterin hikayesinin yeniden işlemek filmi gereksiz uzatmış, şimdi Spoiler verip tadınızı kaçırmak istemiyorum, kısaca film gereksizce uzatılmış. (Yine de Spoiler'dan rahatsız olmayanlar için aşağıya Spoiler butonu bırakıyorum tıklayıp neyi neden kast ettiğimi okuyabilirsiniz. İzlemeden bilginiz olur.)[Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]

Film çıkış tarihi: 26 Ağustos 2019
Film süresi: 169 Dakika
Devam filmi veya önceki film: O Bölüm 1 (Serinin ilk filmi)
IMDb puanı:
 6,5/10 (19.05.2021)
Yapım bütçesi: 79 milyon $
Gişe hasılatı: 472 milyon $[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]

[Resim: neyenir.png.pagespeed.ce.J347yfTxys.png]Filmin yanına yiyecek ve içecek mutlaka soğuk bir şeyler bulundurun, filmin başında çerezlik bir şeyler yiyebilirsiniz, ortalarında veya sonunda bu tür şeyleri kesin, eğer ürkerseniz boğazınızda kalır maazallah. 


5 üzerinden 4 yıldız 5 Oy
  • 5 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stark

Member
80 Konular
85 Yorumlar
6 Rep Puanı
Yönetici
05-19-2021, 08:15 PM
#2
Yorumu Paylaş

Film süresi hakkındaki görüşüm:


Görüşlerim kısmında bahsettiğim gibi, sanki yönetmen veya senarist elindeki süreyi gereğinden fazla uzatmış. Nedeni ise filmin ilerleyen bölümlerinde her karakterin geçmişteki korkularını yenmeye tek başına gitmesi, bu tek tek işlenen hikayeler her ne kadar senaryoyu bağlasa da. filmi gereksiz şekilde uzatmış, evet bu bölümlerin her birinin içinde yine her ne kadar korku öğeleri olsa da, bu genel olarak zamana yansıyor. Özellikle gece yatmadan izlemek istiyorsanız.  

thor

Takipçi
0 Konular
2 Yorumlar
0 Rep Puanı
05-20-2021, 07:08 PM
#3
Yorumu Paylaş

Teşekkür ederim sizin sitenizin tavsiyesi ile izlemiş bulundum, gerçekten ürktüm bazı sahnelerde, 1. filmini izlemeden ikinci filmini izledim, olay akışları gayet anlaşılabiliyor. Yani bu konuda düşünmeyin bile.


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi