Soul animasyon filmi izlenir mi?

avatar
07-11-2021, 07:02 PM
3134
0
1
Yorumu Paylaş
Soul (Animasyon) Filmi İzlenir mi, izlenmeli mi?
Soul (2020) ciddiden izlenmeye değer mi, zaman kaybı mı bu yazımızda buna değineceğiz.

[Resim: soul_afis.jpg]


[Resim: hakkinda.png.pagespeed.ce.vo81S7mX79.png]

Soul Pixar Animasyon Stüdyolarında yapılmış ve Disney tarafından yayınlanmış bir animasyon çocuk ve macera filmidir. Film ilk olarak 11 Ekim 2020 tarihinde Londra Film festivalinde gösterime girmiştir, daha sonra ise film ilk olarak 25 Aralık 2020 tarihinde (Amerika) resmi olarak vizyona girmiştir ve direkt olarak Disney+ platformu üzerinden izleyicisi ile buluşmuştur. Animasyon filminin konusu başarı çaba ve fedakarlık gibi duyguların üzerine kurulmuştur. Bu animasyon filmi Oscar ödüllüdür.


[Resim: gorus.png.pagespeed.ce.mve6IEKyh7.png]

Animasyon filmini izlemeye başladığınızda ilk olarak size normal bir kişisel gelişim filmi gibi gelecek, bir hayatı konu alıyor ve başarı, başarısızlık arasında gidiyor sanacaksınız. Filmin ilerleyen bölümünde ise çok güzel bir teori ortasında kalacaksınız, insanın doğum veya ölümünü mantıklı bir şekilde anlatması, yaşanan  olayları ve işlenen konularıyla sizi sizden alacak. Çizimlerin kalitesini ve yapımı tartışmaya gerek yok, Pixar denilince bence kalite çok fazlasıyla ortaya çıkıyor. Tek kontrası filmin Türkiye'den orijinal bir şekilde izlenilemiyor olması, film hakkında kısmında bahsettiğim gibi film Disney+ üzerinden yayınlandı ve Disney+ Türkiye üzerinden henüz hizmet vermiyor, ama söylentilere göre 2021 yılının ikinci yarısında hizmetin Türkiye'ye de açılacak olması insanı heyecanlandırıyor. Hali hazırda Türk film sitelerinde amatör bir Türkçe Dublajı bulunmakta (kısaca benim izlediğim kadarıyla) ama açıkçası orijinali kadar keyif vermiyor, alt yazılı veya ingilizce versiyonunu tavsiye ederim. Genel olarak animasyon sever olun veya olmayın kesinlikle hafta sonunuzu keyiflendirecek ve ailece izlenecek bir Oscar ödüllü animasyon filmi. [Resim: sayisal.png.pagespeed.ce.oyLwyj0UW6.png]

Film çıkış tarihi: 25 Aralık 2020
Film süresi: 101 Dakika
IMDb puanı:
 8,1/10 (11.07.2021)
Yapım bütçesi: 150 milyon $
Gişe hasılatı: 134.8 milyon $[Resim: fragman.png.pagespeed.ce.H_GTeaG_yV.png]

[Resim: neyenir.png.pagespeed.ce.J347yfTxys.png]
Filmin yanında çerez, dondurma veya meyve salatası önerebilirim, kısaca karnınızı doyurduysanız tatlı şeyler tercih edebilirsiniz.
5 üzerinden 4.67 yıldız 3 Oy
  • 3 Oy - 4.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
2 Ziyaretçi