1. SeyretGitsin
  2. Film Önerileri
  3. Netflix Öneri
  4. Yok Oluş (Annihilation) filmi izlenir mi?

Yok Oluş (Annihilation) filmi izlenir mi?

avatar
07-16-2020, 06:42 PM
3040
1
1
Yorumu Paylaş
Yok Oluş (Annihilation) filmi izlenmeye değer mi?
Yok Oluş (Annihilation) filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.
[Resim: yokolus.jpg]

[Resim: hakkinda.png]

Film ilk olarak 23 Şubat 2018 tarihinde vizyona girmiştir, Avrupa da sadece dijital olarak Netflix üzerinden yayınlanmıştır. Filmin baş rollerinde sırasıyla Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Tuva Novotny, Oscar Isaac vardır. Doğa üstü bir fenomeni ile başlayan filmimiz, kadın karakterimiz Lena kocasının ölümü ile ilgili kafasındaki soruları cevaplamaya çalışmasıyla başlar. Film bilim kurgu psikolojik korku filmidir. Filmde ayrıca gerilime yer verilmiştir. 16 yaş altı kitlenin izlememesi önerilmiştir. Son olarak kan, ameliyat ve benzeri açık yara durumlarına hassas olan insanların izlememesini öneririm, özellikle yemek yiyorsanız filmin başında bitirmeniz rica olunur.


[Resim: gorus.png]

Filmi ilk izlediğimde bir çok duruma karşı düşüncesiz kaldım, ekrana anlamsızca baktım. Uzaydan gelen fenomeni ve dünyamıza olanlar kafamda bir çok soru işareti açtı. Biyolojik olarak mümkün olabilir miydi her şey ya da neden bu karakterler diye soramadan duramadım mesela. Daha sonra üzerine düşününce aklıma dank etti, film aslında sadece dikkatli izleyeceklerin anlayabileceği bir film, bitiş sahnesinde her şeyi bir kez daha anlayacaksınız. Benim izledikten sonra ekrana ilk olarak boş boş baktığım bir film, fragmanı mutlaka izleyin fakat ben herkese öneremeyeceğim bu filmi. Ayrıca sahnelerden haberim yokken yemek yiyordum, pek beraberinde yemek yiyecek sahneler yoktu.


[Resim: sayisal.png]


[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 23 Şubat 2018 (ABD), 12 Mart 2018(Dijital Avrupa Ülkeleri)
[Resim: saat.png]Film süresi: 115 Dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 6,7/10 (16.07.2020)
[Resim: hasilat.png] Yapım bütçesi:
$40–55 milyon
[Resim: hasilat.png] Gişe hasılatı: $43.1 milyon (Kaynak: TheNumbers)
[Resim: fragman.png]


5 üzerinden 4.5 yıldız 2 Oy
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stark

Member
80 Konular
85 Yorumlar
6 Rep Puanı
Yönetici
07-16-2020, 07:48 PM
#2
Yorumu Paylaş

Filmi izledikten sonra anlamakta güçlük çekerseniz, altta gizli spoiler verdim, butona tıklayarak göz atabilirsiniz.


Uzaylı diye bildiğimiz şey karşısındaki insanın kopyası haline geliyor insan hangisinin kendisi olduğunu karıştırmaya başlıyor kadının kocası kendini patlatmadan önce karşısındaki uzaylıya sen mi bensin yoksa ben mi senim çözemiyorum dedi ve böylelikle kadının kocası kendini patlatmış oldu eve gelen uzaylıydı ve en son bölümde kadın uzaylıyı patlattığını sandı ama aslında kendi kendini patlatmıştı çünkü kadın da hangisinin kendisi olduğunu bilmiyordu karantinada karşısındaki doktora anlattığı şekilde bize uzaylının patladığını gösterdiler çünkü doktora öyle anlattı sonra kocasının yanına gidince sen Kane misin diye sordu o da sanmıyorum peki ya sen Lena mısın diye sorunca sarıldılar çünkü ikisi de birbirinin uzaylı olduğunu anladı ve ikisinin gözlerindeki parıltılar bu yüzden oluştu. Ayrıca fark ettiyseniz film boyunca sorgulanan Lena, tıpkı ölen kocasının evde verdiği cevapları veriyordu.


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi