Zoraki İkili filmi izlenir mi?

avatar
02-02-2023, 09:12 PM
1214
0
1
Yorumu Paylaş
[Resim: poster_zoraki_ikili.jpg]

Film Hakkında

Zoraki İkili Fransız yapımı polisiye aksiyon komedi filmidir ve ilk olarak 6 Mayıs 2022 tarihinde seyircisi ile buluşmuştur. Orijinal Netflix etiketine sahip olan filmin başrolünde Lupin filminden de aşina olduğumuz Omar Sy var ve ona Laurent Lafitte ile İzïa Higelin eşlik etmektedir. Film genel anlamda bir olay ve onun çözümüne odaklanan bir yapıya sahip.

Görüşlerimiz


Film hakkında sanırım ilk söylemem gereken hassas sahneleri olması. Yani yemek yemek veya atıştırmak gibi planlarınız varsa bunu filmin ikinci yarısına saklamanız gerekiyor. Aile büyüklerinizle izleyecekseniz gerçekten imreneceğiniz sahneler görebilirsiniz. Tabi ki polisiye komedi filminde ne olması gerekiyorsa bu filmde de var, hani Rtük yok ya, bir o kadar da sansürsüz. Hani sansüre bende karşıyım ama bazen bunu da sansürleyin be kardeşim dediğim şeylerle karşılaşmıyor değilim. Bu konuyu bir kenarı bırakacak olursak, film bana tamamen Çılgın İkili serisini hatırlattı. Yani bu tarz filmlerin her daim benzer özellikleri bulunuyor. Komedi yönünden çok güldüğümü söyleyemem ama aksiyon yönünden iyi yapmışlar diyebilirim. Kısaca olayların anlatımları veya aksiyon sahnelerindeki kamera geçişlerini veya kurguyu çok beğendim. Tyler Rake'ten sonra Netflix'de böyle kamera acılarını daha sık görmeye başladık, zevk vermiyor değil.

Senaryo biraz bayat gibi, ama genel anlamda Avrupa'yı politik ve etnik olarak güzel özetlemiş, keşke hep filmdeki gibi olsa demiyor değilim. Ama sanırım bu Dünya'nın her yerinde böyle, tartışması zor bir konu. Fakat film olaylar ile inceden ve güzel bir şekilde dalga geçmiş, özetlemiş. Başrol olan Omar Sy'e ise bu tarz rolleri çok yakıştırıyorum, adam sempatik. Bu tarz filmleri Amerika dışında Avrupa atmosferinde görmek yani, farklı bir havada, ortamda ve konularda benzer şekilde izlemek güzel oluyor. İkinci seçenek olarak tutabileceğiniz, boş zamanınızı yeterli bir şekilde dolduracak polisiye, komedi aksiyon filmi diyebilirim. Tabi gerçek hayattan esintiler ile. Hafif ortalama üstü bir film.


Sayısal Veriler
Film çıkış tarihi: 6 Mayıs 2022
Film süresi: 119 dakika
IMDb puanı: 5,9/10 (02.02.2023)

Fragman
(Orijinal Fransızca fragmanıdır.)
5 üzerinden 4 yıldız 3 Oy
  • 3 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi