Av Günü izlenir mi?

avatar
01-19-2022, 04:01 PM
1203
1
1
Yorumu Paylaş
Av Günü filmi izlenir mi, izlenmeye değer mi?
Bu yazımızda Av Günü (Prey) filmini yorumlayıp, izlenmeye değer mi, değil mi bakacağız.

[Resim: poster_avgunu.jpg]

(Film bekarlığa veda kutlaması için ormana giden 5 arkadaşı konu alıyor. Ormanda yaşanacak gizemli olay onların kaderini belirleyecek.) 


[Resim: gorus.png]

Film normal bir şekilde başlıyor, fakat çok geçmeden filmin vasat olduğunu anlıyorsunuz. Filmde öyle bir karakter var ki, açıkçası izlerken beni çok gıcık etti. Onun dışında oyunculardan biri ise o kadar mimiksiz ki, adamın hangi duygular içerisinde olduğunu dahi anlamıyorsunuz. Yönetmen sanki akrabasını oynamaya çağırmış. Senaryoya bakarsanız daha vasat, şu ana kadar bu tarz, en az 10-15 Amerikan filmi çekilmiştir. Bu tarz izlediğim filmler arasında en kötüsü olabilir, daha sonunu beklemeden eleştirmeye ve sinir olmaya başladım. Filmin başlarında doğruyu söylemek gerekirse gerilmiştim, filmin içerisine bırakmıştım kendimi. Hemen ilerleyen dakikalarında ilk aksiyon sahnesinde ben kendimi filmden kopuk hissetmeye başladım. Gerek senaryonun gidişatının saçmalığı, gerekse filmde gelişen olaylar, silah kullanımı, olayların gidişatı beni filmin sonunda bezdirdi ve... ve... filmin bitişi... O kadar saçma bitti ki, anlatamam. Siz izleyici olarak olaylarının devamını görmek isterken, yönetmen tak diye senaryonun sonunu kesmiş, sanki bir zafermiş gibi bitirmiş filmi. Bu filmi vasat olarak değerlendiriyorum, ayrıca Netflix'te izlediğim en kötü orijinal yapımlardan birisi. İzleme fikri olan ve yazımıza denk gelmiş kimseye tavsiye etmiyorum.[Resim: sayisal.png]

[Resim: takvim.png]Film çıkış tarihi: 10 Eylül 2021
[Resim: saat.png] Film süresi: 87 dakika
[Resim: imdb.png] IMDb puanı: 4,2/10 (19.01.2022)
[Resim: fragman.png](Fragman filmin orijinal dili olan Almanca dilindedir.)
5 üzerinden 2.5 yıldız 4 Oy
  • 4 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Papatya

Yasaklı
2 Konular
12 Yorumlar
01-19-2022, 06:17 PM
#2
Yorumu Paylaş

Gerçekten zaman kaybı, izledim ve en berbat filmler arasında tavsiyemi soracak olursanız kesinlikle 1. Sıraya koyarım… Stark bey duygularımı çok güzel dile getirmişsiniz ağzınıza ellerinize sağlık !


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi