Moonfall filmi izlenir mi?

avatar
01-14-2023, 07:03 PM
2642
0
1
Yorumu Paylaş
Moonfall - Ay'ın Düşüşü filmi izlenir mi, izlenmeye değer mi?

[Resim: poster_moonfall.jpg]
[Resim: hakkinda.png]


Moonfall - Ay'ın Düşüşü filmi 4 Şubat 2022 tarihinde vizyona girmiştir. Film uzay temalı ve bilim kurgu türündedir. Filmin 3 ana başrolü vardır, bunlar sırasıyla; Patrick Wilson, Halle Berry ve John Bradley'dir. 


[Resim: gorus.png]

Moonfall filmi her ne kadar, çok büyük prodüksiyon şirketleri tarafından yapılmamış olsa da, özellikle görsel açıdan çok başarılı. Film henüz başlarken bile üzerinde ne kadar çalışıldığını görebiliyorsunuz. Uzayda hissine kapılıyorsunuz ve kendinizi kolaylıkla filmin o atmosferinde buluyorsunuz. Filmin görsel yapısını ve efektlerini bir kenarı koyacak olursak, eleştirecek aslında çok şeyi var. Bu sizin bilim kurguyu kavrama veya bilimle ne kadar içli dışlı olduğunuza göre de değişir. Tamda bu yüzden internet ikiye ayrılmış durumda. Bir kesim filmin mükemmel olduğunu savunurken, diğer bir kesim ise filmin saçmalığından bahsediyor. Açıkçası uzay ve bilimle iç içe olan birisi olarak, bazen yok artık dediğim anlar oldu. Ortasında hafif filmden soğur gibi oldum ve kapatmak istedim. Bunun temel nedeni ise tamamen bazı sahnelerin gereksizce uzatılmış veya aniden kesilmiş olması. Bazı sahneler veya film içinde yaşanan olaylar ise gerçeklik dışı, yani mümkün olamayacak kadar saçma. Bu durumda sadece beyin şalterlerinizi kapatıp izlemeniz gerekiyor, mantık aramak filmden daha sıkılmanıza neden olacaktır. Film 2 saat 10 dakika sürüyor, buna rağmen bana göre hikayeyi tam kapatamıyor ve boşluk bırakıyor. Yine de bu tarz şeyler sizi rahatsız etmiyorsa filmi beğeneceksiniz.


Ayrıca film komplo teorisyenleri için tam donatılmış sofra konumunda, teorisi yine de yarı yarıya insanı düşünmeye itecek şekilde. Uzay tutkunları veya Bilim Kurgu sevenler her şeye rağmen bir göz atabilir. Genel anlamda izlenebilecek fakat her kişiye ve kitleye hitap etmeyen bir yapım. Zaten bu nedenle filmin imdb puanı ortalama düzeyde.
Not: Film izlerken 2012, Yarından Sonra, Kurtuluş Günü ve Interstellar gibi filmleri beyinde çağrıştırıyor. Filmin fragmanına bakmadan filmi izlerseniz daha iyi olabilir, fragman fazlasıyla sürpriz bozmakta.


[Resim: sayisal.png]

Film çıkış tarihi: 2 Şubat 2022
Film süresi: 130 dakika
IMDb puanı: 5,1/10 (14.01.2023)

Yapım Bütçesi: 67,3 milyon [Resim: fragman.png]

5 üzerinden 4.5 yıldız 2 Oy
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi