1. SeyretGitsin
 2. Film Önerileri
 3. Blutv Öneri
 4. The Last of Us dizisi izlenir mi?

The Last of Us dizisi izlenir mi?

avatar
01-22-2023, 04:32 PM
3482
2
1
Yorumu Paylaş
The Last of Us filmi izlenir mi, izlemeli mi, nereden izlenir?

[Resim: poster_lastofus.jpg]

[Resim: dizi_hakkinda.png]


Dizi tam olarak The Last of Us oyunundan uyarlamadır. Oyun 2013 yılından beri Playstation platformunda hali hazırda oyuncuların beğenisine sunulmuş ve büyük beğeni toplamıştı. Oyunun 10. Yılında dizisini çıkartmak için Sony, Playstation Productions ve oyunun yapımcısı Naughty Dog kolları sıvamış ve çalışmalara başlamıştı. The Last of Us dizisinin çekimleri 2021 yılının Temmuz ayında başlayıp, 2022 yılının Haziran ayında bitmiştir. Dizi 15 Ocak 2023 tarihinde orijinal HBO etiketi ile HBOmax platformunda seyircisi ile buluşmuştur. Ülkemizde dizinin yayın haklarına Blutv sahiptir ve dizi Amerika'da yayınlandıktan hemen sonra Türkiye sabah saatlerinde Blutv'de izleyicisi ile buluşmaktadır, ayrıca dizi Türkçe dublaj seçeneği ile yayınlanmaktadır. Dizinin türü kıyamet sonrası bilim kurgu ve dramadır. HBO'nun ilk oyundan uyarlama dizisidir.


Dizinin ilk sezonu 10 bölüme bölünmüş şekilde yayınlanacak, yeni bölümler Amerika'da her pazar günü yayınlanırken, Türkiye'de ise her Pazartesi günü bir bölüm görebileceğiz. Bölümler ve yayın takvimi için aşağıda inceleme bölümüne göz atın.


[Resim: goruslerimiz.png]


The Last of Us dizisinin ilk bölümünü Blutv üzerinden izledim. Diziyi izlerken büyülendim, özellikle dizinin yapımına oyunun firmasını dahil etmek çok iyi bir fikir olmuş. Eğer oyunu oynadıysanız yabancılık çekmeyeceğiniz sahneler eşliğinde diziye adım atıyorsunuz. Oyunu oynamayan kişiler için ise tanıtım ya da seriye giriş niteleğinde bir bölümle diziyi başlatmışlar. Olanlara kimsenin yabancı kalmaması için ellerinden gelen herşeyi yapmışlar resmen. Olaylar çok geçmeden başlıyor ve siz kendinizi olay akışında buluyorsunuz. Zaman geçişleri çok başarılı, dizinin daha başında farklı tarihler arasında geçiş yapılırken, temalar ve mekanlarda çok iyi kurgulanmış. Geçmişte bunu başarılı yapan dizilerden biri The Walking Dead'di ve sizi ekrana her bölümünde sarmayı başarıyordu. Kendisi maalesef Kasım 2022'de ekranlara veda etti. Tamda bu noktada işte onun yerini başarıyla doldurabilecek bu yapım ortaya çıktı. The Last of Us dizisini izlerken bu nedenle hiç bir şekilde yabancılık çekmeyeceksiniz, zaten apokaliptik dizi ve filmleri seviyorsanız yeni bağımlılığınız ve blutv aboneliğiniz hayırlı olsun. (Yeni bölümler çıktıkça yazıyı güncelleyeceğim.)

Bölüm 2 #Güncellemesi

Dizinin 2. Bölümü yine mükemmel bir anlattım ile başlıyor ve bizi olayların en başına götürüyor. Bu bölümde ilk defa apokaliptik dış dünya gösteriliyor. Boş bırakılan şehirler ve mekanlar, gerçekten büyüleyici bir çevre tasarımı var, mükemmel ötesi. Ayrıca yaşanan olaylar 2.bölümde de oyundaki ile paralel halde ilerliyor. Ben 1. bölümden sonra kopukluklar olurdu diye düşünmüştüm, HBO bu işi gerçekten başarı ile yapmış.


[Resim: inceleme.png]


The Last of Us Yayın Takvimi:
 • 1.Bölüm - When You're Lost in the Darkness (Karanlıkta Kaybolduğunda) - 15 Ocak 2023 (Amerika) - 16 Ocak (Türkiye)
 • 2.Bölüm - Infected (Enfekte) - 22 Ocak 2023 (Amerika) - 23 Ocak (Türkiye)
 • 3.Bölüm - Long Long Time (Uzun bir süredir) - 29 Ocak 2023 (Amerika) - 30 Ocak (Türkiye)
 • 4.Bölüm - Please Hold My Hand (Lütfen elimi tut) - 05 Şubat 2023 (Amerika) - 06 Şubat (Türkiye)
 • 5.Bölüm - Endure and Survive (Dayan ve Hayatta Kal) - 12 Şubat 2023 (Amerika) - 13 Şubat (Türkiye)
 • 6.Bölüm - Kin (Soydaş) - 19 Şubat 2023 (Amerika) - 20 Şubat (Türkiye)
 • 7.Bölüm - Left Behind (Geride Bırak) - 26 Şubat 2023 (Amerika) - 26 Şubat (Türkiye)
 • 8.Bölüm - When We Are in Need (İhtiyacımız Olduğunda) - 05 Mart 2023 (Amerika) - 06 Mart (Türkiye)
 • 9.Bölüm - TBA - 12 Mart 2023 (Amerika) - 13 Mart (Türkiye)
 • 10.Bölüm - TBA 


  (Takvim sürekli güncellenecektir.)
[Resim: sayisal_veriler.png]

İlk bölüm çıkış tarihi: 15 Ocak 2022 (Amerika) - 16 Ocak 2022 (Türkiye)
Sezon sayısı: 1
Bölüm sayısı: 10
Bölüm süreleri: 
1. Bölüm - 101 dakika
IMDb puanı: 9,4/10 (22.01.2023) 


[Resim: fragman.png]

Dizi Posterleri:

[Resim: 1.jpg]  [Resim: 2.jpg]  [Resim: 3.jpg]  [Resim: 4.jpg]


 [Resim: 5.jpg]  [Resim: 6.jpg]  [Resim: 7.jpg]  [Resim: 8.jpg]
5 üzerinden 5 yıldız 1 Oy
 • 1 Oy - 5 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Papatya

Yasaklı
2 Konular
12 Yorumlar
01-22-2023, 07:37 PM
#2
Yorumu Paylaş

The Walking Dead hayranı olarak konuşuyorum, dizinin bitmesine inanılmaz üzüldüm ve bir daha onun yerini tutabilecek bir dizinin gelemeyeceğini düşünmüştüm. The Last of Us dizisinin çıkmasına çok sevindim ve bakalım TWD'nin yokluğunu az çok doldurabilecek mi ? Ilk birkaç bölümünü izledikten sonra burada sizlerle paylaşmak isterim Smile

Papatya

Yasaklı
2 Konular
12 Yorumlar
01-25-2023, 12:32 PM
#3
Yorumu Paylaş

Merhaba arkadaşlar, çok çabuk gidip geldim (: The Last of Us dizisinin ilk 2 bölümünü full izledim ve sizlerle spoiler vermeden fikirlerimi paylaşmak isterim. Oyundaki hikayeyi, dizinin ilk bölümlerinde çok güzel bir şekilde özetlemişler ve zaman aşımı yapmaları da çok güzel olmuş, öncesi ve sonrası kareleri paylaşıyorlar.

Klasik bir zombi dizisinin üstünde bir dizi olmuş. Normal bir salgın bir virüs olarak nitelendirip kapatmamışlar üstünü. Salgının neyden kaynaklandığını, nerden geldiğini çok mantıklı bir şekilde anlatmışlar en başından. Ilk defa böyle bir zombi istilası konusuna şahit olacağınızı biliyorum (oyunu bilmeyenler için) ve çok enteresan bir hikayesi var. Sırf bu istilanın nedeni dahi bir insanı diziyi izlemeye devam etmesine sebep olur diye düşünüyorum.

The Walking Dead'in yerini dolurabilir mi ? Bakacak olursanız, TWD'de konu tamamen hayatta kalmak, kendi güvenli kasabanı kurup, gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilecek eşyalar ve malzemler bulmak. Ama, The Last of Us'un konusu TWD'nin konusundan farklı, oradaki amaçları sadece hayatta kalabilmek değil; bir çözüm yolu bulabilmekte. Bence her iki yapım da efsane.

Kısaca, TWD'nin yeri ayrı, The Last of Us'un yeri ayrı olacaktır Smile

Tüm zombi dizilerini izlemiş biri olarak sizlere demek isteyeceğim TWD'nin yokluğunda, yenilik katarak bir üst seviyesine geçebilecek tek dizi The Last of Us olmuş Smile


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi