Ayrıcalık filmi izlenir mi?

avatar
02-17-2022, 12:21 PM
3144
0
1
Yorumu Paylaş
Ayrıcalık (das Privileg) filmi izlenmeli mi?

[Resim: poster_ayricalik.jpg][Resim: hakkinda.png]

Ayrıcalık filmi, orijinal adı ile das Privileg, Netflix orijinal yapımıdır. Film 9 Şubat 2022 tarihinde Netflix üzerinden seyircisi ile buluşmuştur. Almanya yapımıdır ve filmin orijinal dili ise Almancadır. Filmin turu ise korku, gerilim ve gençliktir. Ayrıcalık filmi 16 yaş ve üstü için kategorize edilmiştir.

[Resim: gorus.png]Ayrıcalık filminin temelinde genel olarak korku ve gerilim öğeleri var. Bunun dışında lise ve gençlik türleri üzerine de gidilmiş. Film hemen başlar başlamaz sizi ilk sahnelerde gerilimin içine fırlatıyor. Olaylardan bir haber sizi hikayeyi anlatmadan, hikayenin içine sürüklemeye çalışıyor. Film burada tamamen gizem yaratıp seyirciyi ekrana bağlamak için uğraşıyor. Filmin senaryosu iyi fakat istenilen verilememiş, görsel efektler biraz vasat, mekan çeşitliliği az. Filmde bir köprü var ve ana karakterimiz bu köprüden en az 5-6 kere geçiyor, sanki sadece film uzasın diye aralara koyulmuş sahne gibi. Bunun dışında Amerikan yapımı korku filmlerinden büyük alıntılar var, kısaca birçok şey klişeye kaçıyor. Oyuncuların performansı sınıfta kalmış. Filmde toplasanız 2-3 ürkütücü sahne var.


Netflix'te Almanya Yapımı korku filmi izleyecekseniz bir kere daha düşünün ve incelemelere bakın. Av Günü filmi gibi Ayrıcalık filmi de bu listeye katıldı. Günün sonunda zaman kaybı yapımlar filmler ortaya çıkıyor. Size dediğim gibi en büyük tavsiyem, izlemeden kesinlikle incelemelere ve puanlamalara bakmanız.

Genel olarak toplamak gerekirse, bu filme 10 üzerinden 4 puan verirdim. Korku ve gerilim kategorisinde kesinlikle Ayrıcalık filmini zaman kaybı olarak nitelendirirdim. Filmin sonunda anlamsızca hayatınıza devam etmek istemiyorsanız başka bir film seçimi yapabilirsiniz ve de zamanınızı daha iyi değerlendirmiş olursunuz.[Resim: sayisal.png]


Film çıkış tarihi: 9 Şubat 2022
Film süresi: 107 Dakika
IMDb puanı: 4,6/10 (17.02.2022)[Resim: fragman.png]5 üzerinden 2.5 yıldız 2 Oy
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi